UDOSTĘPNIJ

Do incydentu doszło podczas spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim w Rzeszowie, które miało miejsce na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wszystko zarejestrowała kamera lokalnych mediów. 

W bastionie PiS, czyli na Podkarpaciu, prezydent najpierw spotkał się z żołnierzami. W godzinach południowych pojawił się na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie podpisał projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące wspierania innowacyjności.

Prezydent przekonywał, że dobrobyt przynajmniej na miarę średniej europejskiej może zagwarantować Polsce właśnie innowacyjność.

Ostatnimi czasy spotkania z prezydentem Komorowskim często są przerywane lub zakłócane. Happeningi organizuje głównie młodzież z Ruchu Narodowego oraz partii KORWiN. Intensywność takowych wzrosła po tym jak zatrzymano Marka M., który rzekomo chciał rzucić w prezydenta krzesłem na wiecu w Krakowie.

Tym razem nie była to zorganizowana akcja. Spotkanie próbował zakłócić mężczyzna, który rzekomo krzyczał, by Komorowski „oddał mu jego pieniądze”. Został schwytany przez BOR-owców. Na filmie widać, że ma… zaklejone usta, najprawdopodobniej taśmą. Leży na podłodze przytrzymywany przez funkcjonariuszy.

 

 

103 KOMENTARZY

 1. tam nie było studentów, większość osób była podstawiona. Były utrudnienia wejścia w ogóle do URZ od rana. Studenci mieli problemy z dostaniem się na zajęcia. Potwierdzone info.

 2. Dam Ian idą tylko ci co są przy korycie i muszą tak jak profesorowie i inni pracownicy Uniwersytetu, mogę się założyć że nie jeden ma podobne zdanie o tej kreaturze ze wsi…

 3. Odpowiadając na pytanie Bronka co zrobić żeby było lepiej: podnieść podatek dochodowy i VAT, zmniejszyć kwotę od podatku, wysłać wojsko do ukraińskich braci i pokłócić się z Rosją jak to tylko możliwe, zwiększyć zakres władzy fiskusowi, w TV tylko 1 program, zabronić internetu, zwiększyć zasiłki dla muzułmanów z Afryki , aby chętniej do nas przyjeżdżali, więcej fotoradarów, więcej biurokracji, podnieść obowiązkowy ZUS do min. 1999 zł, wiek emerytalny 75, a dla kobiet 74. wspólna armia unii europejskiej, zwiększyć dług publiczny ile się da, zwiększyć akcyzy na alkohol i benzynę o 100%, podnieść płacę minimalną do 3000 zł. Na razie tyle, tak na szybko, takie najważniejsze punkty. Ludzie otwórzcie oczy.

 4. Wybierać do rządzenia od 25 lat ciągle tych samych Oszustów to tak jak zapraszać ponownie do domu złodzieja , który już nieraz Ciebie okradł .
  Cóż ? Polacy … Naiwni Europejscy Nędzarze za 300 Euro miesięcznie, sami jesteście sobie winni! Jeśli się wybiera od 25 lat do rządzenia tych samych Wielokrotnych już Oszustów to za swoją Naiwność trzeba PŁACIĆ , PIS, PO czy postkomuchy czerwone , zielone, LPR , Palikoty itp. żadna różnica, wszyscy Oni już Oszukali i nakradli, oni i ich rodziny są już ,,ustawione,, a WY ……. kolejne podwyżki cen, nowe podatki, haracze,bezrobocie lub harówkę za głodowe europejskie stawki aż do śmierci macie jak w banku ! A emerytury to pod mostem …… i dobrze wam tak .

 5. Ale on nie próbował niczego powiedzieć tylko darł mordę na całą salę żeby prezydent oddał mu jego hajs upierdalając tym samym spotkanie kilkuset osobom. Przylazł zakłócić spotkanie więc powinien się liczyć z tym, że zostanie wyniesiony. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

 6. Marcin Puchalski Nie lecz media powinny pokazywać też druga strone medalu co sie dzieje za kulisami. Sa tylko od ochrony bezpieczeństwa prezydenta, a filmowanie szkodzi w jakimś znaszaniu ?? (Najlepiej pokazywać to co kolorowe… pokazywać gó…kracje 25 letnia)

 7. Niedaleko Wrocławia w miejscowości Szczodre nauczycielka zaklejała dzieciom usta taśmą, to została zawieszona w swoich obowiązkach, ciekawe co spotka tego, kto zakleił taśmą usta temu człowiekowi? Czy mamy jedno prawo w Polsce, czy mamy prawo, prawa silniejszych, bogatszych i sprytniejszych? Czekam na relacje, jeśli ktoś będzie wiedział proszę podawać do publicznej wiadomości!

 8. Wolność to również uczestnictwo w spotkaniach wolnych od debili drących mordy i zakłócających ludziom słuchanie innych. To ten typek drący ryja dokonał zamachu na wolność zgromadzenia. Nie chciał i nie potrafił zachowywać się jak człowiek więc został wyniesiony jak worek ziemniaków.

 9. Marcin Otto: "Wolność to również uczestnictwo w spotkaniach wolnych od debili ale pRezydenta nie wypadało wypraszać, a mnie ze względu na to nie zaproszono"

  Teraz również się Pan zgadza? ;)

 10. Bartosz Biniek

  Nie chciał zamknąć mordy polubownie więc pewnie na chwilę nałożono mu taśmę choć nie ma też pewności czy nie był to jego rekwizyt z którym przyszedł. Jedynym skandalem w tej sytuacji było nieuszanowanie miejsca i czasu przez tego krzykacza. On miał w dupie innych ludzi więc nie widzę jakiegokolwiek powodu żeby ochrona miała obchodzić się z nim jak z jajkiem.

 11. Prezydencie Komorowski jesteś nikim w oczach polaków podpisałeś najgorsze ustawy bo nie znasz się na polityce sprzedałeś Polskę a my mamy robić do 67 lat taką ustawę podpisałeś teraz karzemy ci fizycznie pracować tak jak my robimy na was nierobów bo inaczej was nie można nazwać pijawki pierdolone żyjące z naszych podatków.

 12. Michał Reczyński Lemingu jeden, konstytucja gwarantuje nam wolnosc słowa i moge sobie o prezydencie mówic co mi sie podoba i zadna BOR-ówka niema prawa mi tego zabronić! Pozatym skoro zakłócał niemogli go po prostu wyprosic? Pierwszy raz widze żeby kogos kto "przeszkadza" w jakims spotkaniu targano po ziemi i zaklejano mu usta tasma.. owszem on krzyczał ale krzyczał słowa zbyt niewygodne dla naszego Szoguna…

 13. Ktoś tu wybitnie tęskni za ZoMO, ORMO, SB, Gestapo i podobnymi służbami :P
  Czyż nie P. Michale?
  Które w niemalże identyczny sposób rozpoczynały "pacyfikację" delikwentów.
  Nawet jeśli ten krzykacz by zakłócił spotkanie, co za problem zrobić minutę lub dwie przerwy, wziąć go siłą pod ramiona i wyprowadzić poza obręb budynku, zamiast wywlec go na główny hol, zatkać mu usta cholera wie czym przygważdżając do podłogi.

 14. Bronkowcy i Platformersi zaczynają tą wojnę przegrywać. Daje się odczuć, że poprostu nie potrafią jej wygrać w sposób intelektualny. Kiedyś socjaliści w czasach nędzy i cierpień zdobywali poparcie. Zadziałało tutaj stare jak świat zjawisko, czyli Malesuada Fames. Głód to zaiste kiepski doradca, ale samo pojęcie ma dziś dla mnie jeszcze inne znaczenie. Póki nie ma kryzysu na plantacji, niewolnicy mając zapewnione bezpieczeństwo nie chcą się buntować. Kiedy bezpieczeństwo się kończy a następuje owy głód i cierpienie, zmieniają stronę, bo jeśli przy ich opiece żyją w nędzy to nie chcą opieka a jak nie potrafią sobie poradzić w wilczej walce o nazwie kapitalizm, skręcają w socjalizm. Właśnie! Na tej plantacji mamy kryzys, więc niewolnicy się buntują i to w mniej przyjemny sposób, bo jasno mówią, że za takiego pana to dziękują i już wolą sami zatroszczyć się o własną egzystęcje. Może niewolnicy zabiliby ich bronią palną, ale prawa do jej posiadania nie mają. Co więc zrobią? Napadną skład broni lub zatłuką i innym narzędziem.

 15. Wsłuchał się ktoś z was w tą bezsensowną przemowę Bronka. Sam przyznał że p[o 5 latach prezydentury i 7 latach rządów jego macierzy (PO), dojście do dobrobytu na miarę średniej europejskiej jest bardzo trudne. A jak ciężko nad tym pracuje w kancelarii no po prostu żal.

 16. Doucz się dziecko jakimi metodami posługiwały się wymienione przez ciebie formacje, ok? Bo z tego co napisałeś wyszedł ahistoryczny i komiczny bełkot.

  Obojętnie czy to była ochrona budynku czy BOR, to zrobili bardzo dobrze. I napisałbym tak samo gdyby sytuacja dotyczyła innego kandydata i jego zwolenników. Nie widziałeś też dziecko w jaki sposób zachowywał się ten krzykacz zanim rozpoczęło się nagranie więc bardzo proszę nie wymądrzaj się w jaki sposób powinni się zachować w czasie interwencji.

  Marcin Szewczyk: "Ktoś tu wybitnie tęskni za ZoMO, ORMO, SB, Gestapo i podobnymi służbami :P"

 17. Paweł Kurdziel

  Jeśli jesteś frajerem chowanym w oborze, to nie widzisz nic niestosownego w zakrzykiwaniu ludzi, którzy chcą przemawiać, a inni słuchać na zamkniętym spotkaniu w pomieszczeniu. Nie interesuje mnie co widzisz po raz pierwszy, a co nie. Zapytaj się ochrony czy "nie mogli go po prostu wyprosić".

 18. No pewnie, najlepiej niech od razu zakładają worki na głowę, związują ręce i nogi i wrzucają do Wisły. Każdy człowiek zasługuje chociaż na resztki szacunku, do tych resztek należy niezaklejanie komuś ust. Swoją drogą takie traktowanie człowieka jest chyba wbrew prawu, a prawo ma pierwszeństwo. Bredzisław zresztą ze swoją partią zrobił znacznie gorsze rzeczy. Co np: z podwyższeniem wieku emerytalnego, dla wszystkich na dodatek? Od kiedy prawo działa wstecz? Co z niewywiązaniem się z obietnic wyborczych, podpisanych samym podpisem Tuska? Z okłamywaniem, oszukiwaniem, obrabianiem z pieniędzy? Takiemu Zomoruskiemu to dopiero się należy, znacznie więcej niż zaklejanie ust, ten człowiek za niewywiązywanie się z obietnic, tak jak jego koledzy, powinien już wisieć.

 19. "Zamknięte spotkanie" można przeprowadzać za swoje pieniądze, a skoro te spotkania są organizowane z pieniędzy podatników, to ten człowiek ma pełne prawo do tego, żeby przyjść i powiedzieć co chce. Państwo zabiera mu pieniądze przemocą, a politycy mają gdzieś jego zdanie, więc nie ma co się dziwić, że człowiek się buntuje. Niech Bronek pozbiera dobrowolnie pieniądze od swoich wyborców i nie będzie problemu, będzie mógł wypraszać kogo zechce.

 20. Nikt nie ma prawa zaklejać nikomu ust, nawet jeżeli ten ktoś robi coś "niestosownego". Lemingi które przyszły na "spotkanie", (czyli zwykły spęd) powinny usłyszeć prawdę o Komorowskim, który jest marionetką mafii wywodzącej się z WSI. Polska jest na skraju przepaści, Naród jest wściekły i ma prawo do wyrażenia swojej frustracji. Zdrajcy którzy doprowadzają Polskę do ruiny, nie mają prawa posługiwać się takimi metodami, by uciszyć nasz głos. Na szczęście wszystkim nam ust nie zakleją

 21. Michał Reczyński a kiedy mial sie tego tfuu komucha zapytac czemu z niego taka swinia jak nikogo do glosu nie dopuszczaja ?? a ostatnio byla afera z dziecmi ze nie wolno zaklejac im ust a tu prosze to co gania bandyci sami robia

 22. Marcin Puchalski oni sa od tego zeby go bronic przed napascia a nie kneblowac usta oponento i widac kto czerwona swinia byl i zostal po dzis dzien a na potwierdzenie to co za szmata na Pana Slomke milicji doniosl ??

 23. 3 x innowacyjność w wydaniu zdrajców : '' Polski rząd będzie wypłacać Żydom w Izraelu dodatki po 100 euro miesięcznie '' Żydom się już poprawiło , a nam za 15 lat : 36 zł. x 15 lat – to może będzie 100 ERO . Wtedy Żydom będą już PO 1000 EURO wypłacać z naszego ZUS u ! Ale nie wolno krzyczeć ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE , bo zakneblują !

 24. "zamknięte spotkanie" w ramach kampanii? A to wolne żatry :) Albo i nie wolne… Mnie to się już nawet średnio podona że państwowy urzędnik w dni wcale nie wolne od pracy jeździ sobie za państowoą kaskę, zwiedza kraj i namawiam sdo głosowania na niego (ot, największy minus pomysłu, z prawem do reelekcji, z jednej strony prawo ma, a z drugiej przecież zaniedbuje swoje obowiązki…). No ale jak jż ten cyrk musi trwać, to niech przynajmniej ma jakieś ramy przyzwoitości – czyli po pierwsze – jak jest kampania, to nie dla tych co już kandydata kochają (bo ich nie trzeba przekonywać, ergo nie trzeba na nich marnować czasu w ramach godzin pracy), tylko dla tych których ew. można jeszcze przekonać, a to oznacza konieczność spotkań otwartych (nie zamkniętych, że tak łopatologicznie podkreślę), i liczenie się z tym, że jednak nie każdy od razu będzie nowym fanem tejże kandydatury, a po drugie – jak się przypadkiem ;) jest urzędującym prezydentem, i się jeździ po kraju, to kampania nie kampania, w pracy się nadal jest, i jak obywatem jakiś chce wbić na spotkanie i coś powiedzieć to powinien mieć do tego rpawo. Czy to z resztą nie Komorowski, swegto czasu przyobiecywał, że będzie taki otwarty na głos ludzi, ze nawet miał robić jakieś dyżury w Pałacu Namiestnikowskim, podczas których każdy miał móc przyjść z nim porozmawiać.Jak każdy to każdy. To nawet zacniej, że nie trzeba do Wawy się ekspediować, prezydent przyjeżdża sam do różnych regionó i jest szansa zagadać. Tylko żeby Faceci w Czerni nie wyłapywali, no….

 25. Marcin PuchalskiNapewno nie zachowywal bym sie jak twoj prezydent ani nie gadal bym takich bzdur jak on miedzy innymi o brudnych nogach! Moze POgadal by o emigracji, bezrobociu, o tym co boli trzy czwarte SPOLECZENSTWA w tym dobrobycie i PO 25 latach DEMOKRACJI !

 26. Jedynym Twym argumentem jest "dziecko", w który na dzień dobry próbujesz ustawić się w roli mędrca, który wie wszystko o świecie. Prawda jest taka, że nikt z nas do konca nie wie co się tam wydarzył. Biorąc pod uwagę fakt, że w żadnych ważnych mediach, a tym bardziej państwowych nie było o tym mowy można zakładać, że coś tam śmierdzi. O sondażach CBOSu nawet nie wspominam…

 27. Michał Reczyński oczywiście ze tak, ale jak taka sama była sytuacja na konferencji Dudy to zarzucono mu że nie oddału głosu bezdomnemu i jest bezdusznym skurwysynem, ta sama sytuacja, to był pierwszy od góry artykuł na onecie ale wsawiony ze strony fakt.

 28. Stanisław Pieniądz ale Michał nie opowiedzieł się za jakąkolwiek partią. NApisał że na spotkaniu ŻADNEJ partii nie można się zachowywać jak zwierzęta i tyle. A koleś darł się jak ranne zwierze.

 29. Juz ponad 2 tysiace lat temu Sokrates za gloszenie wolnosci slowa zostal skazany na smierc.Dzisiaj pojecie wolnosci slowa ,jako podstawy demokracji jest lamane przez tych co najbardziej o demokracji mowia .

 30. Michał Reczyński Wolnosc slowa dotyczy wszystkich obywateli,i tych "malych " i tych na swieczniku.Spotkanie bylo tak ustawione by nie dopuscic nikogo o innych pogladach i przekonaniach.Sposob znany i stosowany przez rzady i osoby nie majace nic wsolnego z demokracja

 31. A ja już mam dość krzykaczy i uważam, że na niektórych nie ma innych środków. Demokracja jest używana w naszym kraju w niewłaściwy i idiotyczny sposób. Szczególnie widzimy to w przeróżnych grupach opozycyjnych. Ostatnio chociażby na wiecu Komorowskiego w Krakowie, gdzie grupa młodych parunastoletnich gówniarzy od Korwina wrzeszczała obraźliwe hasła pod adresem prezydenta. Sorry – są granice. Poza tym – co mi gówniarz będzie mówił o życiu, skoro co dopiero od cyca się oderwał…! Człowiek na poziomie nie potrzebuje zachowywać się w ten sposób. Wszystkich takich idiotów, jak ten powyżej, powinno się po prostu tępić.

 32. Marcin Puchalski
  Gdybym był na stanowisku prezydenta, to ludzie nie próbowaliby wytykać mi rzeczy typu podpisywanie każdej szkodliwej ustawy, czy bycia pachołkiem WSI. Jeżeli nie wiesz o czym mówię, to zachęcam do lektury ustaw, które Komorowski podpisał (np. podniesienie wieku emerytalnego) oraz zachęcam do zapoznania się z postacią, jaką jest Wojciech Sumliński. W jego książkach dowie się Pan nieco o WSI i Komorowskim, a jeżeli nie ma Pan na tyle ambicji, żeby czytać książkę, to polecam nagrania W. Sumlińskiego na YT. Pozdrawiam.

 33. Michał Reczyński
  Widzę, że mówicie jednym głosem z panem Marcin Puchalski, więc zacytuję jedynie swoją odpowiedź do ów pana:
  Gdybym był na stanowisku prezydenta, to ludzie nie próbowaliby wytykać mi rzeczy typu podpisywanie każdej szkodliwej ustawy, czy bycia pachołkiem WSI. Jeżeli nie wiesz o czym mówię, to zachęcam do lektury ustaw, które Komorowski podpisał (np. podniesienie wieku emerytalnego) oraz zachęcam do zapoznania się z postacią, jaką jest Wojciech Sumliński. W jego książkach dowie się Pan nieco o WSI i Komorowskim, a jeżeli nie ma Pan na tyle ambicji, żeby czytać książkę, to polecam nagrania W. Sumlińskiego na YT. Pozdrawiam.

 34. Gdybym był na stanowisku prezydenta, to ludzie nie próbowaliby wytykać mi rzeczy typu podpisywanie każdej szkodliwej ustawy, czy bycia pachołkiem WSI, a więc do takich skandalicznych sytuacji nie musiałoby dochodzić. Dobrego prezydenta chroni się przed prawdziwymi zamachowcami (Kenedy-ego nikt nie próbował rzucić krzesłem czy zakrzyczeć), a nie zwyczajnymi obywatelami, którzy mają zwyczajnie dość szkodliwej działalności Bronisława Komorowskiego. Jeżeli nie wiecie o czym mówię, to zachęcam do lektury ustaw, które Komorowski podpisał (np. podniesienie wieku emerytalnego) oraz zachęcam do zapoznania się z postacią, jaką jest Wojciech Sumliński. W jego książkach dowiedzą się Państwo nieco o WSI i Komorowskim, a jeżeli nie mają Państwo na tyle ambicji, żeby czytać książkę, to polecam nagrania W. Sumlińskiego na YT. Pozdrawiam.

 35. Michał Reczyński , w takiej sytuacji po prostu prosi się takiego osobnika, by się usunął, a następnie w dwie osoby "bierze pod pachę" i wyprowadza poza pomieszczenie (ew. poza budynek), ale nie zalepia ust taśmą. W przypadku, gdyby taka osoba miała np. niedrożność dróg nosowych, to zalepienie ust dość wydatnie przyczyniłoby się do utrudnienia oddychania – i przy interwencji takie rzeczy należałoby brać pod uwagę.

 36. Po tylu latach Bull nie wie dalej co robić by było lepiej.Ale wiedział, jak podpisać ustawę o GMO,o próbie zmianie Konstytucji by móc sprzedać polskie lasy ,by wypłacić zydom odszkodowania,którzy i tak juz od ub.roku otrzymują po 100€ a co otrzymuja Polacy? Nawet od lat nie podwyższyli kwotę wolną od podatku, która i tak jest bardzo niska a tak ciezko jest wyżyć z obecnych rent i emerytur.A temu facetowi na prawdę zakleili usta. Brak słów.

 37. Michał Reczyński A teraz powiedz mi co ciekawego Komorowski powiedział do młodzieży, która marzy jedynie aby dostać wkońcu ten papier magistra/magazyniera i wyjechać z kraju? Pierdli jakieś slogany i tyle, zero konkretów. Czekam. Pytam i czekam na odpowiedź a nie pytanie na pytanie.

 38. Marcin Puchalski Ten typ nie zagrażał fizyznie prezydentowi! Widzisz różnicę? To nie był zamachowiec, który miał Komora napaść. Typowi zakneblowali usta BORowiki za przekonania. Za hałas czy jakieś inne pierdoły to powinni się zająć ochrona czy ta straż miejska/leśna/wiejska.

 39. Michał Reczyński po prostu na koncercie gosciu nie był. Jak nie miał szans normalnie zabrać głosu to zrobił. I jego zachowanie można nazwać nie zgodnym z savoir vivre, a zaklejanie ust jest złamaniem konscytucyjnych praw do wolności w tym wolności słowa :)

 40. "BOR twierdzi, że mężczyzna chciał wbiec na spotkanie z prezydentem, ale nie miał ani dokumentów, ani akredytacji. Nie chciał się też poddać kontroli pirotechnicznej i dlatego został zatrzymany."
  Informacyjna Agencja Radiowa

  Do poszczególnych waszych wynurzeń i lewackich urojeń nie będę się odnosił. BOR miał pełne prawo w takiej sytuacji wynieść tego krzykacza.

 41. mamy 25 lat wolnosci i jak nam wmawia Komorowski przy kazdej okazji winnismy byc DUMI, z osiagniec, a ostatnio nawet przytrafily nam sie ZLOTE LATA POLSKIEJ PROSPERITY, dobrego samopoczucia Komorowskiemu nie brakuje gorzej z obywatelami

 42. Reczyński PODAJ PODSTAWĘ PRAWNĄ DO ZAKLEJANIA KOMUKOLWIEK UST W TYM KRAJU . Co do BOR-u i policji to pokazali ostatnio że za krzesło w ręku też można iść siedzieć . Na spotkanie z prezydentem nie potrzebna jest akredytacja jeśli jest kampania prezydencka a prezydent za NASZE pieniądze jeździ po kraju i spotyka się z obywatelami .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ