UDOSTĘPNIJ

Do incydentu doszło podczas spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim w Rzeszowie, które miało miejsce na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wszystko zarejestrowała kamera lokalnych mediów. 

W bastionie PiS, czyli na Podkarpaciu, prezydent najpierw spotkał się z żołnierzami. W godzinach południowych pojawił się na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie podpisał projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące wspierania innowacyjności.

Prezydent przekonywał, że dobrobyt przynajmniej na miarę średniej europejskiej może zagwarantować Polsce właśnie innowacyjność.

Ostatnimi czasy spotkania z prezydentem Komorowskim często są przerywane lub zakłócane. Happeningi organizuje głównie młodzież z Ruchu Narodowego oraz partii KORWiN. Intensywność takowych wzrosła po tym jak zatrzymano Marka M., który rzekomo chciał rzucić w prezydenta krzesłem na wiecu w Krakowie.

Tym razem nie była to zorganizowana akcja. Spotkanie próbował zakłócić mężczyzna, który rzekomo krzyczał, by Komorowski „oddał mu jego pieniądze”. Został schwytany przez BOR-owców. Na filmie widać, że ma… zaklejone usta, najprawdopodobniej taśmą. Leży na podłodze przytrzymywany przez funkcjonariuszy.

 

 

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł