UDOSTĘPNIJ
fot. flickr - pixabay

Kabatiella pneumoniae typu New Delhi to niezwykle niebezpieczna bakteria, na którą nie działają żadne antybiotyki. Niedawno jej występowanie stwierdzono także w Polsce, na terenie Podlasia. Do szpitala trafiły tam już 43 zarażone osoby, a lekarze ostrzegają, że potencjalnych ofiar będzie coraz więcej.

Bakteria z genem NDM została zbadana po raz pierwszy dopiero w 2009 roku, gdy wykryto ją u szwedzkiego turysty. Może być ona przyczyną zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, płuc, czy układu moczowego. Inna powodowana przez nią choroba to na przykład sepsa, która może doprowadzić nawet do śmierci.

Klebsiella jest o tyle niebezpieczna, że lekarze nie potrafią sobie z nią radzić. W leczeniu nie pomagają bowiem żadne antybiotyki. Zarażenie grozi szczególnie ludziom przebywającym, czy pracującym w szpitalach oraz domach opieki, gdzie bakteria ma dobre warunki do rozwijania się. Im jest się starszym, czy bardziej schorowanym i słabym, tym większe jest więc prawdopodobieństwo zachorowania.

7 KOMENTARZY

  1. Ta bakteria już istnieje w Polsce co najmniej od 2007r.. Mój znajomy został nią zarażony w jednym ze szpitali w centrum Polski.

    • Mówisz o klebsielli pneumoniae, a nie o New Delhi. Działają podobnie. Różnica jest taka, że na klebsielle jest kilka dozylnych antybiotyków. Z niej wyewoluowala New Delhi. I tu już antybiotyków nie ma.

  2. Przerzedzanie bydła ciąg dalszy ,…………na szczęście jedno ścierwo syjonistyczno masońskie mniej już ….od dziś wącha kwiatki

  3. antybiotyki sobie nie poradzą,ale rozcienczona woda utleniona wykopie z organizmu i śladu popiołu ;-)
    Nieumywakin,autor-resztę znajdziecie

  4. lekarz pierwszego kontaktu powinien za pomocą mikroskopu i pincety wysegregować gen NDM bo może być ciekawy dla ludzkości a resztę utylizować w piecu tak jak kiedyś robili to hitlerowcy tzn 2 wojna światowa

  5. Chyba jednak „klebsiella pneumoniae” a nie „kabatiella”… Wygląda na to, że ktoś powielił błąd. Kabatiella to raczej jakiś grzyb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ