UDOSTĘPNIJ

Dom mody Yves Saint Laurent wypuścił reklamę, która nie dotrze do Brytyjczyków. Wszystko przez agencję, która nadzoruje rynek reklamowy. 

Dom mody może zapomnieć o atrakcyjnej promocji w prasie i modowych magazynach. Wszystko przez fotografię, na której widać bardzo chudą kobietę. Zamiast promocji swoich kolekcji, dom mody naraził się na gromy krytyki.

Urzędnicy ze specjalnej agencji, która zajmuje się monitorowaniem rynku reklamowego stwierdzili, że reklama jest „nieodpowiedzialną promocją anoreksji”.

Ma to być może związek z plagą anoreksji i bulimii, która dotknęła dziewczyny na Wyspach Brytyjskich. Liczba młodych kobiet, które zgłaszają się do szpitali z objawami tych chorób jest dwukrotnie większa niż trzy lata temu.

Podkreśla się, że eksponowanie bardzo chudych kobiet w magazynach modowych może prowadzić do zaburzenia wyobraźni na temat wygląda ludzkiego ciała. Dla twórców akcji nie ma to jednak znaczenia. Są przekonani, że wcale nie przekroczyli żadnych granic, a podobne zdjęcia pojawiały się już na rynku. Zdjęcie pierwotnie pojawiło się w magazynie Elle.

elle

źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPetru ekspertem ekonomii? Solidna wpadka lidera NowoczesnaPL
Następny artykułSolidarność Lalkarzy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również