UDOSTĘPNIJ
Amadeus Music Awards 2015, Volkstheater, Wien, 29.3.2015, Conchita WURST

Austriacka drag queen Conchita Wurst ma 27 czerwca wystąpić na koncercie zorganizowanym w celu promocji województwa świętokrzyskiego. Koszt imprezy nie jest mały. Za „Sabat Czarownic” podatnicy mają zapłacić ponad 900 000 złotych.

Będzie to pierwszy koncert Conchity w Polsce. Jako zwycięzca poprzedniej edycji Eurowizji „Kobieta z Brodą” jest światowej sławy celebrytką, dlatego nie dziwi fakt, iż jej wynagrodzenie za imprezę jest potężne. Rosną więc koszty całego wydarzenia.

W związku z tym, oprotestowanie wydarzenia zalecają niektórzy lokalni politycy. W rozmowie z Gazetą Wyborczą radny PiS Bogdan Latosiński mówi:

– Kiedy usłyszałem dzisiaj w radiu informację o tym koncercie, sam do siebie powiedziałem pipipipi… Jeżeli ta osoba wystąpi na koncercie, sam osobiście zaprotestuję podczas sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego.

– Ja jestem katolikiem i konserwatystą. Uważam, że mężczyzna jest mężczyzną, a kobieta – kobietą. O dodatkach nie chcę mówić, bo to moje odczucia wewnętrzne – dodaje radny PiS.

Część osób obawia się, że koncert może zakończyć się awanturą. Wszystko przez to, że region świętokrzyski ma być wciąż regionem bardzo konserwatywnym. Występ „kobiety z brodą” oraz fakt, iż impreza pochłonie prawie milion złotych może zdenerwować miejscowych. Inna sprawa, że podczas Sabatu Czarownic mają wystąpić również tacy muzycy jak Ewelina Lisowska, Kombi, Afromental i chór gospel Sound’n’Grace.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: newsweek.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMiller nie chce być już przewodniczącym SLD
Następny artykułPrezydent Duda uratował hostię podczas mszy w Wilanowie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również