UDOSTĘPNIJ

Jak donoszą media, w Salonikach na północy Grecji rozpoczęła się właśnie ewakuacja ponad 70 tysięcy ludzi. Wszystko przez planowaną neutralizację ostatnio znalezionej bomby.

Rozpoczęta późnym popołudniem w sobotę masowa ewakuacja w Salonikach potrwa do niedzieli. Jak poinformowały lokalne władze, najpierw ewakuowane zostaną osoby niepełnosprawne i obłożnie chore. W następnej kolejności reszta społeczeństwa, w tym pobliski ośrodek dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Obowiązkiem ewakuacji zostali objęci wszyscy znajdujący się w promieniu dwóch kilometrów od miejsca gdzie znaleziono ponad 250 kilogramową bombę z czasów II wojny światowej. W sumie ogromną operacją na niespotykaną dotąd skalę zostanie objęte ponad 70 tysięcy osób.

Jak poinformowało z kolei greckie wojsko, operacja przetransportowania niebezpiecznego ładunku na poligon może potrwać nawet dwa dni.

Odnaleziona w Salonikach bomba jest największą w historii tego miasta. Nigdy wcześniej nie znaleziono tak ogromnego niewypału.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDzieje się coś złego. Kierowca NIE przyznał się do winy, a machina ruszyła
Następny artykułKłopoty TVN. KRRiT wysuwa poważne zarzuty
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również