UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Jak podało w komunikacie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej od 1 stycznia 2016 roku wzrośnie wysokość minimalnego wynagrodzenia. W porównaniu z aktualną płacą minimalną przyszła wzrośnie o 5,7%.

Pod koniec czerwca rząd zaakceptował propozycję MPiPS, wedle której minimalne wynagrodzenie dla osób zatrudnionych na pełnym etacie wzrośnie w przyszłym roku o 100 złotych. Z aktualnego 1750 zł brutto do 1850 zł.

Pojawiły się także inne propozycje, które jednak nie zostały wzięte pod uwagę. Pierwszą była propozycja zrzeszonych w różnych związkach pracodawców, którzy zaproponowali by minimalne wynagrodzenie zwiększyć jedynie do max. 1800 złotych. Drugą było zaproponowane przez związki zawodowe 1880 złotych.

Związki zawodowe domagały się również by płaca minimalna nie była mniejsza niż połowa średniego wynagrodzenia. Ich żądania zostały jednak odrzucone przez rząd Ewy Kopacz.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: polskie radio

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułHomoseksualista będzie szefem US Army
Następny artykułFrancja podniesie podatki żeby utrzymać uchodźców
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również