UDOSTĘPNIJ

W bułgarskiej miejscowości Dupnica liczniki energii elektrycznej znajdują się zazwyczaj na betonowych słupach na wysokości około 1,7m. Wyjątek stanowią te, które umieszczono na wysokości 6m. Z racji tego, że wyżej usytuowane jednostki są w dzielnicy romskiej, działanie takie uznano za dyskryminację.

Problem dyskryminacji wynikający z tak wysoko montowanych liczników został nagłośniony przez sklepową z romskiej dzielnicy, Aneliję Nikołową. Kobieta uważa, iż praktyka ta ma miejsce w związku z tym, że okolicę zamieszkują w większości Romowie. Co ciekawe, sama sprzedawczyni nie jest pochodzenia romskiego.

Nikołowa zgłosiła sprawę do sądu administracyjnego. Ten natomiast zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości, który orzekł, że takie poczynania to dyskryminacja z racji pochodzenia etnicznego. Ponadto działania takie po prostu uniemożliwiają sprawdzanie rzeczonych liczników.

W temacie liczników wypowiedział się także dostawca prądu, który jest głównym winowajcą. Według firmy CEZ RB jednostki umieszczane były na kilkumetrowej wysokości nie z powodu niechęci do Romów. Wynikiem takich praktyk były częste uszkodzenia i próby nielegalnego podpinania się pod liczniki.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOrp.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSkandynawia rozliczy się z imigrantami
Następny artykułPokłosie rozdmuchania tematu imigracji
Przemysław Terlecki

Nie. Marszałek z PiS nie jest moim wujkiem.

Zobacz również