UDOSTĘPNIJ

W jednym ze śląskich szpitali wyrzucono wszystkich pacjentów z sali by zrobić miejsce dla matki minister zdrowia, Beaty Małeckiej-Libery. Wszystko po to by „zadbać o intymność pacjentki”.

Jak informuje dziennik Fakt „porządki” w sali, w której miała zostać umieszczona, zaczęto robić już na jeden dzień przed jej przybyciem. Z najlepszej sali (blisko stanowiska pielęgniarek, klimatyzacja itd) na oddziale usunięto przebywających tam pacjentów i upchano ich gdzie indziej. Oprócz tego, do przygotowywanej dla matki minister zdrowia sali wniesiono nowoczesne łóżko, przewyższające jakością pozostałe, na których muszą leżeć inni pacjenci.

Dyrektor szpitala pytany o powód specjalnego traktowania tej konkretnej pacjentki odpowiedział, że „pacjentka ma prawo do intymności oraz prywatności i dlatego leży sama na sali”.

Na takie wyjątkowe traktowanie matka Małeckiej-Libery może liczyć nie tylko z uwagi na aktualne stanowisko jakie zajmuje jej córka (jest pełnomocnikiem rządu ds. ustawy o zdrowiu publicznym, coś w rodzaju „superministra”) ale też z uwagi na fakt, że w przeszłości była ona wicedyrektorem tego szpitala.

Jednocześnie media informowały dzisiaj o problemach w wielu polskich szpitalach gdzie stłoczeni w małych salach pacjenci muszą zmagać się z duchotą i gorącem, z którym nie radzą sobie przestarzałe szpitalne klimatyzacje. W wielu przypadkach pacjenci nie mogą nawet liczyć na przestarzałą klimatyzację.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również