UDOSTĘPNIJ
fot. YouTube/Top Daily News

Do sieci wyciekło nagranie przedstawiające sceny rozgrywające się w ośrodku deportacyjnym Brook House. Przebywający tam w przeszłości Polacy z drżącym głosem opowiadają o tym, co tam przeżyli.

Do tego rodzaju ośrodków w Wielkiej Brytanii trafiają osoby bez obywatelstwa, które nie mają pracy lub środków na utrzymanie oraz te, które popadły w konflikt z prawem. Nierzadko bywa tak, że osoby nieposiadające środków do życia są przetrzymywane w jednych pomieszczeniach z bezwzględnymi przestępcami.

Polacy, którzy przebywali w Brook House wspominają, że zarówno atmosfera, jak i wnętrze ośrodka do złudzenia przypominają więzienie. Obecnie przebywa tam 508 mężczyzn z Polski, Litwy, Rumunii, Albanii, Pakistanu czy Indii.

BBC ujawniło nagranie, które zostało zarejestrowane w środku ośrodka. Widać na nim istny chaos.

Według byłych mieszkańców ośrodka obecni w nim oficerowie kompletnie nie panują nad przetrzymywanymi ludźmi, a często również posuwają się do fizycznej oraz psychicznej przemocy wobec przebywających w nim obcokrajowców, którzy miesiącami czekają na deportację. Twierdzą, że w praktyce jest to areszt bez wyroku.źródło: newsbook.pl

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również