UDOSTĘPNIJ

Na stronie internetowej Gazety Wyborczej pojawiła się kontrowersyjna grafika do wywiadu z Andą Rottenberg, polską historyk sztuki, w latach 1993-2001 dyrektorką Państwowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. 

Uwagę internautów zwróciła grafika dołączona do artykułu. Przedstawia ona godło Polski na tle Gwiazdy Dawida.

Czy ów grafika podpada pod art. 137. Kodeksu karnego?

Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

43 KOMENTARZY

 1. Oczywiście ze tak zydzi to najgorsza nacja na świcie to oni wywołują wojny czuje sie Bardziej urażony tą gwiazdą niż swastyką Hitlera Precz z żydami
  !!!

 2. To nie sa Zydzi z pokolenia Abrahama,Których bezczyścili Swiatynie ,Chrystus nazywał ich plemie żmijowym,To oni upeawiali nierząd świątynny,To są Chazarowie Talmud Babiloński jest ich św księgą

 3. To nie sa Zydzi z pokolenia Abrahama,Których bezczyścili Swiatynie ,Chrystus nazywał ich plemie żmijowym,To oni upeawiali nierząd świątynny,To są Chazarowie Talmud Babiloński jest ich św księgą

 4. To czesc ich planu mnie to nie dziwi lecz smuci ze to zaczyna sie dziać naprawde ( zaczynaja oswajac ze to ma byc now rzeczywistoscia ) i ma niby sie cos zmienic jak ludzie przychylni im czyli (PO , UE ktora zasypuje nas dyrektywami godzaca w nasza neutralnosc suwerennosc) liża im dupy lub sami nimi są i WY (media , ludzie bez innego spojrzenia ) MOWICIE O ANTYSEMITYZMIE jak ONI SAMI WEJDA I ZROBIA NAM ANTYPOLSKIE PANSTWO JUDEOPOLONIE i juz nie bedzie hymnu ,,Jeszcze polska nie zginela '' bo nawet to zmienia pewnie na ,,Póki gwiazda na Orle trwa … '' TFFFU !!!

 5. Czują się Polakami powiadasz? Zapoznaj się co oni o Polakach mówią, znajdziesz materiały – jeszcze.
  Poczekaj też jak "nasz" rząd wpompuje w granice Polski obiecane 3 mln Żydów. Poczujesz ich Polskość na własnej skórze, o ile jesteś oczywiście Polakiem.

  A co do samego godła na tle gwiazdy Dawida. To jawna prowokacja z jednoczesną profanacją polskiego symbolu narodowego. Oficjalne zniekształcenie polskiego godła to skandal.

 6. Artur Hampel Moim zdaniem prowokacji dokonał Urban paląc szalik kibica, na którym widniał orzeł i ciekaw jestem czy dopilnowałeś aby poniósł konsekwencje. (uszkodzenie znaku państwowego art 137)

 7. Artur Hampel Moim zdaniem prowokacji dokonał Urban paląc szalik kibica, na którym widniał orzeł i ciekaw jestem czy dopilnowałeś aby poniósł konsekwencje. (uszkodzenie znaku państwowego art 137)

 8. Marek Niedziałek Tak się składa że jestem Polakiem w Anglii i wielu Anglików nienawidzi nas za to wymyślając różne bujdy. Zobacz przez co musimy przechodzić: http://www.euronews.com/2014/11/28/who-really-benefits-from-benefit-tourism-in-the-uk/ Wiem, można powiedzieć trzeba było zostać, nie wyjeżdżać, walczyć. Tylko że ja zrobiłem co do mnie należy w Polsce i więcej nie było z kim (nie było widocznie tak źle). A jak teraz źle to zmieniajcie, ale nie obwiniajcie za wszystkie problemy Żydów tak jak politycy w UK obwiniają za problemy imigrację. Uważam, że prześladowanie ze względu na pochodzenie jest nie w porządku.

 9. Dlaczego trucinzny? Wszystkie rośliny wyższe są transgeniczne od tysięcy lat, nie widzę powodów do niepokoju. Można się obawaić że np. GMO może wpierac rodzime uprawy cozmniejsz różnorodonśc biologiczną ale nie widzę negatynwego wpływu na zdrowie.

 10. Dlaczego trucinzny? Wszystkie rośliny wyższe są transgeniczne od tysięcy lat, nie widzę powodów do niepokoju. Można się obawaić że np. GMO może wpierac rodzime uprawy cozmniejsz różnorodonśc biologiczną ale nie widzę negatynwego wpływu na zdrowie.

 11. Przedstawiciele narodu Żydowskiego, otwarcie mówią o ,,POLSKICH" obozach koncentracyjnych! Zwykły polski podatnik MUSI płacić ,,odszkodowania" ,,poszkodowanym" za ,,POLSKIE NAZISTOWSKIE" obozy zagłady. Przedstawiciele narodu żydowskiego jawnie plują nam w twarz i Pan twierdzi że to nie jest profanacja?

 12. Andrzej Rygielski ja nie mówię o prześladowaniach (ani nikt inny) narodu żydowskiego, jednakże nikt nie chce aby żydzi (pomimo wspólnej i burzliwej historii) byli z naszym państwem utożsamiani, oraz, żeby migrowali do nas. Niech pan obejrzy co mówią przedstawiciele narodu żydowskiego i o co nas oskarżają. Ja mówię stanowczo NIE! Niech żyją w swoim kraju i niech zostawią nas w spokoju.

 13. Izrael, który ma na koncie wiele zbrodni:

  dokonywał czystki na setkach tysięcy ludzi,

  wypędzał Palestyńczyków z domu,

  wymordował 1200 bezbronnych ludzi w Gazie, spalono setki kobiet i dzieci,
  dokonywał potajemnie ataków terrorystycznych w Libanie na chrześcijan i muzułmanów,
  zniszczył prawie całkowicie chrześcijan w Ziemi świętej,
  Izrael robi to wszystko w imię Boga?

 14. Symbolika jest nie na miejscu i biorąc pod uwagę co Żydzi robią teraz z Palestyńczykami to równie dobrze moglibyśmy w tle umiejscowić swastykę. Jeśli chodzi o relacje żydowsko polskie to zobaczcie sobie chamstwo Żydów w internecie. Młodzi Żydzi nas Polaków nienawidzą z jakiegoś powodów a Żydzi to nie tylko religia ale naród demonicznych nacjonalistów/syjonistów w ogromnej większości co jest także skutkiem ich strachu przed powtórzeniem się historii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ