UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już za kilka dni rozpocznie się jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego będą zbierane pieniądze na doposażenie oddziałów geriatrycznych i pediatrycznych. Przy tej okazji przeprowadzono badanie wśród wyborców wszystkich partii i wyniki zaskakują. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Już w następny weekend rozpocznie się jubileuszowy, bo 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy w niemal wszystkich miastach i miasteczkach w Polsce będzie zbierało pieniądze na doposażenie oddziałów geriatrycznych dla seniorów i pediatrycznych dla najmłodszych.

Przy okazji kolejnego finału organizowanego przez fundację Jerzego Owsiaka przeprowadzono badanie opinii społecznej, którego wyniki mogą zaskoczyć.

Jak zdradził Jurek Owsiak w rozmowie z FAKT24, według badań sondażowni Millward Brown, spośród wyborców wszystkich formacji politycznych w Polsce najchętniej WOŚP wspierają zwolennicy… Prawa i Sprawiedliwości (blisko 80% z ogółu wyborców PiS akceptuje działania fundacji Owsiaka i je wspiera).

W dalszej kolejności znaleźli się wyborcy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz’15 i innych formacji.

Takie wyniki mogą zaskakiwać, ponieważ obóz władzy Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywa swojej niechęci do Jerzego Owsiaka.

bh

19 KOMENTARZY

 1. Na końcu wyborcy partii kukiz, jakoś mnie nie dziwi, że patole karmieni medielną propagandą, nie chcą się dokłądać na sprzęt dla dzieci.

  • sprawdź jak wygląda struktura grup popierających poszczególne partie i dopiero pisz takie pierdoły
   ps i wynieś wreszcie ten stos butelek po napojach wyskokowych bo ci się już wysypują z mieszkania i przejście na klatce blokują

 2. Ja nie daję na WOŚP, nie potępiam aczkolwiek nie pochwalam zachowania Owsiaka. Mogę go porównać do PiSlandii – Idea WOŚP zajebista, wykonanie mierne i wręcz nieopłacalne. Więcej pieniędzy idzie na organizację niż na sprzęt medyczny. Takie igrzyska dla ludu, gdzie artyści zarabiają więcej niż na koncertach w noc SYLWESTROWĄ :) Jedni wkładają do puszek, inni zbierają do puszek a „elita” zarabia na organizatorach (czyli samorządach). Nie wierzycie? Ruszcie tyłki do Waszych urzędów i sami sprawdźcie. Jako informacja jawna macie do niej dostęp. No i teraz czekam na falę HEJTU. Aaaaa, pamiętajcie o doliczeniu pieniędzy z dniówek takich służb jak policja, straż pożarna, wojsko, pogotowie(czyli zabezpieczenie imprezy masowej), prąd, gaz i inne media :) Osobiście nie znam NIKOGO, kto za WOŚP nie odebrał sobie dni wolnych czy nie wziął nadgodzin – ostatecznie te godziny na WOŚP były w jego godzinach pracy :) MIŁEGO DNIA :)

  • Zgadzam się w 100%.

   Organizacja WOŚP w obecnej formie jest bez sensu (no chyba, że za głowny cel obierze sie bycie na jakimś koncercie organizowanym z okazji WOŚP). Państwo/samorządy mogłoby przeznaczyć kasę przeznaczaną na organizację WOŚP i wyszłoby na to samo, albo i szpitale być może by dostały nawet więcej.

 3. Sęk w tym, czy bez tych koncertów itp. zebrano by takie kwoty. Finał WOŚP to w istocie ogólnopolski bal charytatywny. Dla sponsorów to normalna promocja jak przy każdym innym festiwalu. Dla gmin i placówek kultury? to organizacja wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców. Wilk syty i owca cała. A nie wiem czy wiecie, ale w chwili obecnej fundacja mocno naciska, by koncerty odbywały się jedynie za zwrot kosztów dojazdu itp. Naprawdę sporo artystów występuje po kosztach.

 4. A może wszystkie instytucje organizujące WOŚP zamiast wydawania pieniędzy na imprezy WOŚP powinny wpłacić je bezpośrednio na konto albo po prostu kupić za nie sprzęt i dostarczyć do szpitali.

 5. Nie daje i nie [popieram.Dlaczego?otóż na szpitalnym sprzecie z WOSP zarabiaja lekarze tak.Mam badanie i czekam rok z funduszu…..pytam doktora „a możeby tak na dyżuże mi pan to zrobił” TAK bardzo chetnie za połowe ceny…smutna rzeczywistosc.Nie mam nic do pana Owsiaka ,ale zakupujac sprzet niech OGŁOSI,że wszyscy skorzystaja bez kolejek!każdy doktor wszystkie badania zrobi na dyżurze,….. powiedzcie że to nieprawda

  • Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, w co jestem w stanie uwieżyc bo wiem, że są i tacy lekarze czyt. skurwysyny, proponuję sprawę zgłosić sprawę do prokuratury z art. 229 KK
   Poza tym chciałbym zauważyć, że WOŚP to nie tylko sprzęt, ale i szkolenia i nauka dzieciaków pierwszej pomocy z prawdziwego zdarzenia, co jest bezcenne dla całego społeczeństwa. Kto wie, może kiedyś ktoś po takim kursie uratuje życie Tobie lub bliskiej Ci osobie ;)

 6. No tak, bo najwiecej ludzi, ktorzy chca pomagac innym, wspierać/budowac Polske glosuje na PiS, a niewiedzą ze tylko ok. 50% idzie na cel na ktory ofiarowali pieniadze, a reszta do kieszeni owsiaka, moim zdaniem to zlodziej, bo skoro ludzie dają mu hajs tylko i wylacznie na konkretny cel, to nie powinien brac czego kolwiek z tego dla siebie, bo nie na to otrzymał pieniadze

  • Z cały szacunkiem, ale odnoszę nieodparte wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym mówisz… Proponuje dokładniej zgłebić temat, przyjżeć się sprawie bliżej, poczytać raporty, sprawozdania porównując je do innych fundacji w Polsce i dopiero później wydawać werdykt.
   A fakt jest taki, że fundacja WOŚP ma najkorzystniejszy stosunek pieniedzy zebranych do rozporządzonych na założony cel. Co wiecej nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale prowadzenie fundacji to pełnoetatowa praca. Z koleji nazywanie człowieka bez dowodów złodziejem to zwykłe pomówienie i stwierdzenie „moim zdaniem” nie wiele tu zmienia, więc na wszelki wypadek czasem lepiej powstrzymać się od zbyt szybiej opini dla własnego dobra, pozdrawiam ;)

 7. to smutne ale naga prawda jest taka, że wspierają Ci co mają hajsy na wsparcie, dlaczego więc inni nie mają hajsów na tyle, żeby móc sobie pozwolić na bycie chwalonym za hojność i dobroduszność? I znowu skandal :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ