UDOSTĘPNIJ

W USA od dłuższego czasu istnieje poważny spór. Część Amerykanów jest przekonana, że większość policjantów to rasiści, którzy nienawidzą czarnych. W związku z tym powstała budzące duże kontrowersje organizacja „Black Lives Matter”.

Popularny youtuber Joey Salads postanowił sprawdzić, jak na transparent „Black Lives Matter” (Czarne życia mają znaczenie – przyp. red.) zareagują biali amerykanie.

JS stał z transparentem przed supermarketem i pytał się przechodniów, czy wspierają inicjatywę. Część ludzi zgodziła się z nim, jednak byli też tacy, którzy przechodzili bez słowa lub odburkiwali krótkim „nie”. To jednak wszystko, a reakcje nie były specjalnie emocjonalne.

Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w czarnej dzielnicy, gdzie mężczyzną stanął z transparentem „All lives matter” (Wszystkie życia mają znaczenie – przyp. red.). Podeszło do niego dwóch czarnych facetów, którzy wytrącili mu transparent. – Pieprzyć wszystkie życia, czarne życia się liczą – mówili, popychając go. Później, ściągnęli koszulki i zaczęli go gonić. Także następny przechodzący murzyn podbiegł do niego przeklinając, wytrącają mu transparent i atakując. Kolejny z mężczyzn podszedł do youtubera i nie zachował się agresywnie, ale ostrzegł go, że stanie z takim znakiem w tej dzielnicy jest wyjątkowo niebezpieczne.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŚDM: Kościół chce, żeby podatnicy spłacili jego długi
Następny artykuł#CzarnyProtest młodej internautki podbija sieć. „Idziemy po was!”
Maksymilian Tomanek

Wytykam politykom hipokryzję, kłamstwa i manipulacje

Zobacz również