UDOSTĘPNIJ

Do wiadomości publicznej wyciekły informacje, o majątku jaki zostawiła po sobie zmarła 13 listopada Alina Janowska. Nikt nie spodziewał się, że ma aż tak ogromny majątek.

Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych i telewizyjnych przez lata swojej aktywności zawodowej uzbierała nie lada dobytek, który odziedziczą jej dorosłe już dzieci.

Alina Janowska od lat zmagała się z ciężką chorobą. Przez cztery ostatnie lata swojego życia nie wychodziła z domu. Wsparciem w codziennym życiu i troską otaczał ją mąż Wojciech Zabłocki, którego poślubiła w 1963 roku.

„Nigdy nie oddam Aliny do domu opieki. Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Nie mógłbym tego znieść i chyba bym wtedy sam umarł. To dla mnie radość nie do opisania, że mogę na nią popatrzeć, nawet jeśli ona przesypia całe dnie. Gdy żona śpi, a ja za nią zatęsknię i chcę ją zobaczyć z czasów świetności, oglądam jej filmy. Mamy je wszystkie na kasetach. To niezwykła pamiątka.” –  powiedział Zabłocki w wywiadzie dla Faktu.

Zostawiła dzieciom ponad 2,5 miliona i stały roczny dochód

Aktorka otrzymywała także wsparcie ze strony dzieci, choć ich kontakty były nieco utrudnione ze względu na miejsce zamieszkania. Córki Janowskiej mieszkają na stałe za granicą, a syn w Krakowie.

Gwiazda zostawiła po sobie dom na warszawskim Żoliborzu, którego wartość wycenia się na 2,2 mln złotych. Dzieci Janowskiej odziedziczyły po zmarłej matce także wynagrodzenie z tantiem za filmy, w których występowała. Jak szacuje Super Express, wpływy z emisji kilkudziesięciu filmów z udziałem Janowskiej w skali roku mogą wynosić 300 000 zł.

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska


Oto szwajcarski pałac najbogatszego Polaka! Za ile go sprzedają? NIEWIARYGODNE!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również