UDOSTĘPNIJ

Z opozycji do władzy. Taką drogę przeszedł poseł, który jeszcze w październiku grał rolę jednej z twarzy opozycji. 

Do Sejmu wszedł w barwach Nowoczesnej, która jeszcze wtedy znajdowała się pod przewodnictwem Ryszarda Petru. Miał być jedną z osób, które postawią się PiS i nie pozwolą partii Jarosława Kaczyńskiego na samowolkę. Okazało się jednak, że na Zbigniewa Gryglasa, posła opozycji, zaczęła oddziaływać partia Jarosława Kaczyńskiego.

Rozdźwięk między decyzjami Nowoczesnej a Gryglasem narastał od miesięcy. Poseł coraz bardziej przekonywał się wobec polityki rządu i powoli coraz bardziej oddalał się od formacji, której obecnie przewodzi Katarzyna Lubnauer. Jeszcze we wrześniu chodziły głosy, że deputowany odejdzie z Nowoczesnej do Kukiz’15.

ZOBACZ TAKŻE: Masowy atak na siedziby PiS! Zaatakowali w kilku miejscach, jest ostro

Poseł opozycji z poparciem dla władzy

W pierwszej połowie października jego drogi i Nowoczesnej się rozeszły. Poseł rozstał się z klubem w zgodzie, jednak nie obyło się bez kontrowersji. Przez miesiąc był niezrzeszonym, by w listopadzie dołączyć do partii Jarosława Gowina. Teraz natomiast zakończył transfer ostatecznie i wszedł w struktury PiS. Dzięki niemu formacja Kaczyńskiego powiększyła się do 236 osób w Sejmie.

– Podjąłem decyzję o przystąpieniu do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Chciałem ogłosić, że wstępuje do klubu PiS, żeby wesprzeć Zjednoczoną Prawicę, a zwłaszcza premiera Morawieckiego – oświadczył były poseł opozycji.

Jego przejście na drugą stronę barykady ostro krytykują byli koledzy i koleżanki z Nowoczesnej. Nie brak ostrych słów jak „wstyd”, „hańba” i „żenada”. Z działania posła z pewnością nie są zadowoleni także jego wyborcy, którzy oddali swoje głosy, by ten zasiadł w Sejmie.

ZOBACZ TAKŻE: Zaczyna się, PiS znalazł bat na media! KOSMICZNA kara dla TVN za relację z…

źródło: 300polityka.pl

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu


Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również