UDOSTĘPNIJ
fot. Panthermedia

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z nowym programem niskooprocentowanych pożyczek dla osób chcących rozkręcić własny biznes. Jak podaje sama PARP program skierowany jest wyłącznie do kobiet.

Od marca bieżącego roku rusza program niskooprocentowanych pożyczek w ramach którego będzie można zdobyć od 20 tys. do 40 tys. złotych pożyczki na sfinansowanie własnego biznesu. Oprocentowanie pożyczek będzie wynosić 2% w skali roku. Do rozdania jest 20 mln złotych.

Problem polega jednak na tym, że najważniejszym kryterium w przyznawaniu pożyczek jest płeć ubiegającej się osoby bowiem jak czytamy na stronie PARP: „Podmioty uprawnione do ubiegania się o pożyczkę: Kobiety zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które: (…)„.

Z programu wspierającego początkujących przedsiębiorców całkowicie wykluczeni zostali mężczyźni co dotychczas się nie zdarzało.

Inicjatorzy programu w żaden sposób nie tłumaczą takiej decyzji.

źródło: bankier.pl / parp.gov.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOrban w Polsce. Węgierskie media: chłód i dezaprobata
Następny artykułUSA: 84 mln na viagrę dla wojska. W Polsce ani grosza
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również