UDOSTĘPNIJ

Jakiś czas temu, w artykule na Pikio skupiłem się na kwestii podobieństw między mediami Michnika i tymi wydawanymi przez Karnowskich.  Sugerowałem wówczas, że nieprofesjonalizm i subiektywizm to cechy obu wspomnianych medialnych graczy. Dziś skłonny jestem nieco zmienić tą opinię, gdyż stwierdzam, że mimo wszystko GW i jej wszelkie internetowe odmiany w porównaniu choćby do portalu wPolityce.pl to prawdziwa szkoła profesjonalizmu.

wPolityce chcąc szerzyć typowy dla PiS populizm chwyta się wszystkiego, by propagować hasła wpisane w linię redakcyjną. Najciekawszym chwytem na tym portalu jest powoływanie się na specyficzne autorytety. Jednym z czołowych jest Marysia Sokołowska, która dla wielu zwolenników „prawicy” stała się prawdziwym głosem młodego pokolenia. Tak oto wszechwiedząca Marysia, często w zaledwie kilku zdaniach publikuje swoje tezy na zaprzyjaźnionym portalu stefczyk.info. Smuci mnie jednak, że zasadniczym problemem Marysi Sokołowskiej jest nieumiejętność uzasadniania tego, co mówi. W ten sposób „Tusk jest zdrajcą, bo jest”, „nacjonalizm jest szczytną ideą, bo jest” etc. Nie chodzi mi o kwestię słuszności owych tez, lecz o to, że Marysia nie ma w zwyczaju ich uzasadniania. Zastanawiam się dlaczego media, które uważają się za poważne decydują się na taki wybór osób głoszących opinie.

Nie da się ukryć, iż jako propagandowa tuba pisowców wPolityce ma za zadanie przede wszystkim dyskredytować politycznych rywali Kaczyńskiego. W tym momencie warto przypomnieć, że największym problemem PiS jest aktualnie Kongres Nowej Prawicy, którego wysokie poparcie może uniemożliwić stworzenie rządu przez lewicę katolicką. Bowiem jeśli PiS wygra wybory i nie będzie mogło rządzić samodzielnie to wybór koalicjanta będzie bardzo ograniczony – mówiąc delikatnie. Chyba, że jak zwykle z pomocą zwycięzcom przyjdzie PSL…

Z uwagi na powyższy argument konieczne jest, aby Nowej Prawicy zabrać odpowiednią ilość elektoratu. W tym celu bardzo często bardzo często wyrywa się z kontekstu wypowiedzi prezesa Korwin – Mikkego. Sam chciałbym zaznaczyć, że zdaję sobie sprawę, iż JKM ma na koncie ogromną ilość wypowiedzi niefortunnych, jednak przyznać trzeba, że nieprzychylne Nowej Prawicy (czyli niemal wszystkie) media mają niebywałą tendencję do manipulowania owymi wypowiedziami w celu zdyskredytowania całego środowiska konserwatywno – liberalnego.

Warto dodać, że „prawicowy” portal wPolityce.pl, aby ślepo podkreślać swoje racje decyduje się powoływać na zdecydowanie lewicowy The Guardian, a nawet… na Leszka Millera (sic!). Ponadto osobiście odnoszę wrażenie, że spora część osób udzielających się na fanpage’u wPolityce to ludzie widzący wszędzie ruskich agentów, żydowskie spiski i masonerię. Niestety z wieloma z nich nie można prowadzić normalnej dyskusji, gdyż niemal zawsze używają argumentum ad personam, a przy tym bywają strasznie wulgarni.

Czytelnikom, którzy nie wierzą, że tak jest polecam poddać krytyce (konstruktywnej!) ś.p. Lecha Kaczyńskiego, któremu wielu zwolenników PiS przypisuje cechy boskie. Jednak ostrzegam – za obelgi, szkody moralne i obrażenia ciała spowodowane uderzeniami krucyfiksem nie odpowiadam!

 

9 KOMENTARZY

  1. Panie Danielu nie mogę się z panem zgodzić,twierdzi pan że spora część społeczeństwa to oszołomy i ludzie którzy wszedzie węszą zdradę,ale gdy tak się bliżej przyjrzeć to co wyprawia PO -PSL to zakrawa na zdradę i celowe niszczenie kraju,inaczej tego nie można nazwać.Przykładów tego…rozbioru jest wiele,celowe niszczenie Polskiego przemysłu(stocznie,kopalnie i wiele innych),podkopywanie a wręcz otwarta walka z ptryjotyzmem i Polskimi tradycjami i nachalne promowanie pederastów i gender i innch zboków ta sitwa już nawet nie ukrywa swoich niecnych zamiarów jak to nazwać?A propo tej małoletniej Marysi nie trzeba być wielkim uczonym aby nazywać rzecz po imieniu,jeżeli były premier Polskiego rządu wypowiada słowa "Polskość to nienormalność"Tusk i ta jego banda nawet nie ukrywają wrogości do Polaków i ojczyzny,nawet bardzo młodzi ludzie dostrzegają poczynania tego "układu zamkniętego" i nie potrzeba dyplomów z politologii,socjologii i inny nauk społecznych aby dostrzec prawdę,pozdrawiam.

  2. Panie Danielu nie mogę się z panem zgodzić,twierdzi pan że spora część społeczeństwa to oszołomy i ludzie którzy wszedzie węszą zdradę,ale gdy tak się bliżej przyjrzeć to co wyprawia PO -PSL to zakrawa na zdradę i celowe niszczenie kraju,inaczej tego nie można nazwać.Przykładów tego…rozbioru jest wiele,celowe niszczenie Polskiego przemysłu(stocznie,kopalnie i wiele innych),podkopywanie a wręcz otwarta walka z ptryjotyzmem i Polskimi tradycjami i nachalne promowanie pederastów i gender i innch zboków ta sitwa już nawet nie ukrywa swoich niecnych zamiarów jak to nazwać?A propo tej małoletniej Marysi nie trzeba być wielkim uczonym aby nazywać rzecz po imieniu,jeżeli były premier Polskiego rządu wypowiada słowa "Polskość to nienormalność"Tusk i ta jego banda nawet nie ukrywają wrogości do Polaków i ojczyzny,nawet bardzo młodzi ludzie dostrzegają poczynania tego "układu zamkniętego" i nie potrzeba dyplomów z politologii,socjologii i inny nauk społecznych aby dostrzec prawdę,pozdrawiam.

  3. taaa Do wPolityce i ich wielbicieli pasuje określenie "PiSlamiści" – ich tezy i brak jakichkolwiek argumentów (poza zgłaszaniem kont) idealnie pokrywa się z ideologią ruchów fanatyzmu islamskiego.

  4. taaa Do wPolityce i ich wielbicieli pasuje określenie "PiSlamiści" – ich tezy i brak jakichkolwiek argumentów (poza zgłaszaniem kont) idealnie pokrywa się z ideologią ruchów fanatyzmu islamskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ