UDOSTĘPNIJ

Kilka dni temu na facebookowym profilu Wirtualnej Polski ktoś wpadł na genialny w swojej prostocie pomysł. Utworzono ankietę ws. słynnych słów Korwin-Mikkego o kobietach. Sonda nie poszła jednak po myśli Wirtualnej Polski, a władze portalu mocno się zdenerwowały.

Administratorzy WP najprawdopodobniej liczyli, że ankieta podbije im zasięg na Facebooku (głosowano reakcjami), a przy okazji wykaże, że internauci nie zgadzają się z opinią europosła.

Gdyby zwolennicy Janusza Korwin-Mikkego byli tak aktywni przy urnach jak w sieci, to prezes Wolności rządziłby już przynajmniej trzecią kadencję. Wbrew oczekiwaniom portalu, internauci błyskawicznie przechylili szalę na korzyść europosła. Ku przerażeniu redakcji, przewaga rosła coraz szybciej, aż w końcu Korwin wygrywał już kilkukrotnie. Zdecydowano się usunąć sondę.

Kiedy mające władzę w WP osoby zorientowały się, co nastąpiło, postanowiono przeprosić za wynik ankiety, który odbiegał od oczekiwanego przez redakcję.

– Chcieliśmy, żeby widzowie mogli się odnieść do informacji i wypowiedzi, które są im znane z mediów. Niestety niefortunnie zadane pytanie przyniosło odwrotny skutek. Staramy się być blisko widzów naszej stacji i fanów na profilu Telewizji WP na FB, a naszym celem nie są działania kontrowersyjne lub nieetyczne, dlatego przepraszamy za zaistniałą sytuację – napisano.

Wiadomo już, że Wirtualna Polska „wyciągnęła konsekwencje” wobec pracownika odpowiedzialnego za facebookową ankietę.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułParyż: Chińczycy urządzili wielką demolkę (VIDEO)
Następny artykułPół miliona dolarów dla ofiar głodu. Hojny dar papieża
Maksymilian Tomanek

Wytykam politykom hipokryzję, kłamstwa i manipulacje

Zobacz również