UDOSTĘPNIJ
źródło: facebook.com/robertwinnickipubliczny

Dziś wiele będzie się mówić o relacjach pomiędzy nami, katolikami w Polsce, a Żydami. Byłoby dobrze, gdybyśmy tych wydarzeń nie obarczali politycznymi kalkulacjami, tylko potraktowali jako sprawy stricte duchowe.

Tak też proszę czytać poniższe akapity – nie przez pryzmat pełnionych funkcji publicznych, ale jako głos prostego katolika.

Właśnie z tej perspektywy apeluję do wszystkich biskupów, kapłanów i świeckich. Co mamy najcenniejszego, najpiękniejszego, co możemy ofiarować, czym możemy się, w imię najlepiej pojętej miłości bliźniego, z Żydami podzielić? Do czego zachęcać? Tym skarbem jest oczywiście wiara w Jezusa Chrystusa, jest zachęcanie do przyjęcia Mesjasza.

Kto wychodzi do Żydów, by utwierdzać ich w błędach, które wiodą do wiecznego potępienia, ten nie kieruje się miłością, nie kieruje się „ekonomią zbawienia”. Jeśli nie wychodzimy do nich, by głosić im Chrystusa, to zajmujemy się wyłącznie, bardzo po ziemsku rozumianą, polityką. Tymczasem katolik powinien pamiętać o tych, nie znających wyjątków, nakazach:

„Pójdźcie więc i nauczcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je zachowywać wszystko, co wam przykazałem”  (Mt 28, 19).

„Pójdźcie na cały świat i ogłoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i zostanie ochrzczony, ten będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 15-16).

Robert Winnicki

6 KOMENTARZY

 1. Z żadnymi Żydami, okradają was POLACY przy korycie, urzędasy i postkomunistyczni biznesmeni POLSCY, bo wy się kłócicie o pierdoły, zamiast ich pogonić i zająć się najważniejszym aspektem współczesnego świata, GOSPODARKĄ.

 2. katolicy i ich starsi w wierze bracia – żydzi uwielbiają wzajemne kłótnie….. może tak porozmawiamy o relacjach katolików i żydów ze Słowianami? bowiem jeszcze w XVIII w. wiejscy księża narzekali, że Polacy do kościoła nie chodzą a dzisiaj niemieckorzymskie tłuściochy wmawiają nam, że gdyby nie Oni to nie byłoby tu cywilizacji… i że trzeba nadstawiać drugi policzek

 3. Oj ostro pojechał. Wypada pana uświadomić, że Judejczycy to jedno z dwóch plemion Izraela (razem z Bieniaminowym), które NIGDY nie odeszło od przymierza z Bogiem, dlatego istnieją do dziś jako naród. Nie nawraca się Żydów, proszę to zapamiętać. Jezus, jakiego wy- katolicy, im przedstawiacie, to nie Mesjasz; pomieszaliście pogaństwo z wiarą w Jedynego Boga, święte z pospolitym. Proponuję wrócić do korzeni, a te sięgają historii hebrajskiej. W ostatnich latach poznanie Pisma i jego prawdziwej natury staje się powszechne, ale katolicyzm będzie się trzymał brzytwy swojego pogańskiego rodowodu do samego pójścia na dno. Sami jesteście sobie winni i tego, że uwierzycie prędzej diabłu ubranemu w ornat, niż samemu Bogu.

  • Nowym Narodem Wybranym jest Kościół Katolicki. „Kto nie jest ze mną jest przeciwko Mnie”
   Żydzi nie są z Chrystusem, są przeciwko Niemu. Więc nie są Narodem Wybranym. Oczywiście w każdej chwili mogą być. Jak np. Edyta Stein.
   Pluto nie jesteś katolikiem, bo to podstawowa sprawa do zrozumienia jedynej prawdziwej religii katolickiej. Albo jesteś zjudaizowanym wyznawcą pseudokatolicyzmu w wersji heretyka Franciszka albo Chazarem, bo Judejczycy to Palestyńczycy i są zabijani przez tych nibyżydów.
   Żydów prawdziwych to nie ma, polecam „Naród żydowski wymyślony” prof. Szlomo Sanda.
   Zastanawialiście się kiedyś, że jakoś bóg żydowski nie ma nazwy ? Bóg katolików jest po prostu Bogiem. A ich ? Zwróciliście na to uwagę ? Po lekturze wielu książek można stwierdzić, że ich bóg jest bogiem specyficznym, wrogiem katolickiego, czyli….
   (dopowiedzcie sobie sami).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ