UDOSTĘPNIJ

WikiLeaks od 2012 roku publikuje maile, które wyciekły z prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor, która nazywana jest „cieniem CIA”. Jak podaje portal wpolityce.pl, niektóre z wiadomości datowanych na lata 2004-2011 dotyczą powiązań prezydenta Polski z  oficerami WSI.

Analitycy z agencji Stratfor zwracają w mailach uwagę na likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych. Opisują również rolę jaką odgrywali oficerowie III RP. Nie zostały również pominięte rzekome kontakty urzędującego prezydenta RP z wojskowymi.

Z maili ujawnionych przez WikiLeaks wynika, że temat obgadywali trzej analitycy. Jak podaje wpolityce.pl, okres rządów PiS miał być oczyszczający dla służb wywiadowczych.

„Komorowski miał żywotny interes w zamiataniu tych spraw z powodu swoich powiązań z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Nawiasem mówiąc, wywiad wojskowy w Polsce posiadał wiele prywatnych firm, nawet aż do 1990 roku. Wiele ciemnych interesów zostało przeprowadzonych podczas polskiej „terapii szokowej”, która była modelowym rozwiązaniem dla Rosji. Wszyscy wiemy, w jakim kierunku to poszło” – czytamy w jednym z maili.

Analitycy podczas korespondencji przesyłali sobie nawzajem teksty z „Rz” oraz „Polski The Times” na temat sytuacji w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego oraz powiązań prezydenta z WSI.

źródło: wpolityce.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDonald Tusk politykiem roku 2014
Następny artykułProkurator zakładnikiem komunistów. Żądają zwołania sądów ludowych
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również