UDOSTĘPNIJ
Prime Minister David Cameron, speaking at the opening of the GAVI Alliance immunisations pledging conference in London, June 13 2011

O możliwości odłączenia się Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej mówi się od dawna. Przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w tej sprawie to jedno ze zobowiązań Davida Camerona wobec wyborców. Od dziś wiemy, kiedy referendum się odbędzie.

Jak w sobotnie popołudnie ogłosił David Cameron, wyczekiwana przez Brytyjczyków data to 23 czerwca. Jak dodaje premier, wyniki referendum będą wiążące

Jeśli zagłosujemy za opuszczeniem Unii Europejskiej, trzeba będzie z niej wystąpić – mówi.

Choć wiemy już, kiedy odbędzie się referendum, do załatwienia pozostało jeszcze wiele formalności.

W poniedziałek rozpocznę procedury związane z ogłoszeniem referendum. Udam się do parlamentu i przedstawię propozycję, by brytyjski naród zdecydował o naszej przyszłości w Europie w referendum czwartek 23 czerwca – ogłosił David Cameron.

Jak wyglądają nastroje przed referendum?

Według sondażu TNS nieco więcej Brytyjczyków, bo aż 36%, opowiada się za wyjściem z Unii, podczas gdy 34% Brytyjczyków chciałoby pozostania w UE. Z kolei 7% nie pójdzie głosować. Decydujące okażą się głosy 23%, którzy ciągle pozostają niezdecydowanymi.

źródło: wprost

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSyn Wałęsy: Akta trzeba polać benzyną i spalić
Następny artykułCejrowski: Rząd nie powinien się wtrącać w stawki godzinowe
Maksymilian Tomanek

Wytykam politykom hipokryzję, kłamstwa i manipulacje

Zobacz również