UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Roger Gorączniak

Po remisie w regulaminowym czasie gry i dogrywce, polska reprezentacja przegrała z Portugalią w rzutach karnych 3:5. Polscy piłkarze i PZPN nie odchodzą jednak z turnieju z pustymi rękoma. UEFA wypłaci im pieniądze za udział w EURO i poszczególne wyniki. 

Każda drużyna, która wzięła udział w mistrzostwach Europy ma zagwarantowane 8 milionów euro. Potem za każde zwycięstwo w fazie grupowej (Polacy wygrali dwa razy) po 1 milionie euro oraz 500 tys. za remis (zremisowaliśmy z Niecami).

Za awans do 1/8 finału EURO UEFA płaci dodatkowo 1,5 miliona euro, a za awans do ćwierćfinałów 2,5 miliona. Sumując wszystko razem, na konto PZPN zostanie przelane 6,5 miliona euro, co daje ok. 29 milionów złotych.

Zbigniew Boniek przed rozpoczęciem turnieju zaznaczył, że piłkarze będą mogli oczekiwać na jakiekolwiek premie tylko w przypadku jeśli uda im się wyjść z grupy. Jak wiadomo, Polakom udało się awansować nie tylko do 1/8, ale również do ćwierćfinałów więc warunek został spełniony.

Tym samym nasi piłkarze dostaną do podziału między sobą 40% z całej sumy, czyli ok. 11,6 miliona złotych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: polsat news

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEuropejskie media po meczu: Portugalia w półfinale to jakiś ponury żart
Następny artykułDo Syrii jedzie „Hulk”. Potężny wojownik wesprze armię
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również