UDOSTĘPNIJ
fot. Wikimedia Commons

Skrajna prawica oraz lewica nie mają w Polsce zbyt wielkiego poparcia, przynajmniej w porównaniu do bardziej umiarkowanych partii głównego nurtu. Nie zapowiada się raczej na zmianę tego stanu rzeczy – przynajmniej tak długo, jak długo zwolennicy tych nurtów będą walczyć sami ze sobą.

Prawica często nabija się z konfliktów pomiędzy skrajnym lewicowcami o małym poparciu. Teraz jednak to w ich obozie wybuchła wojna domowa.

Były kandydat na prezydenta, Marian Kowalski w bardzo ostrych słowach wypowiedział się o prawicowym publicyście, Rafale Ziemkiewiczu.

– Dzisiaj wyprowadzanie młodych Polaków na wojnę sprzed stu lat, to jest puszczanie ich w ślepy kanał. Rafał Ziemkiewicz najpierw przychodził na kongres Ruchu Narodowego, klaskał. Nie zgodził się kandydować na prezydenta, a to miał być wspólny kandydat Ruchu Narodowego i środowiska korwinowskiego. Miał szansę na niezły wynik, bo był znany, ale nie chciał. Potem zaangażował się w ruch Kukiza i go tutaj mocno adoruje, wypiął tyłek na dawnych swoich kolegów z Ruchu Narodowego. I teraz wpędza ich w debatę, która zupełnie nikomu dzisiaj nie jest potrzebna. Jest to szkodliwe i uważam, że Rafał Ziemkiewicz robi bardzo złą, krecią robotę – mówił.

– Ci lewaccy katolicy, np. uniwersytet katolicki w Hiszpanii, wykłada, jaka to Polska była faszystowska, jaką była dyktaturą za czasów Piłsudskiego, zrównuje go z Hitlerem. Co robi Ziemkiewicz z (Marcinem – przyp. red.) Rolą w Polsce? Dokładnie to samo – wtórował mu Paweł Chojecki.

Takich wypowiedzi Ziemkiewicz nie mógł zostawić w spokoju, choć najwyraźniej niespecjalnie miał pomysł na odpowiedź. Publicysta po prostu wyśmiał Kowalskiego na Twitterze.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOnatemat.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEksperci prezydenta Dudy… nie żyją od blisko 60 lat
Następny artykułAntyszczepionkowcy przeszli ulicami Warszawy. Wielki spór o frekwencję (VIDEO)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również