UDOSTĘPNIJ

Mieszkańców Wielkiej Brytanii zszokowały wyniki ankiety, na którą odpowiadali wyznawcy islamu. Z badania wynika, że środowisko jest bardzo konserwatywne i daleko odbiega od „wartości pielęgnowanych przez Brytyjczyków„. Muzułmanie ripostują w mediach społecznościowych i uważają, że tego typu badania dzielą społeczeństwo i tworzą fałszywy wizerunek wyznawców islamu. 

Muzułmanie są zirytowani ciągłymi badaniami, które są przeprowadzane głównie po atakach terrorystycznych organizowanych przez Państwo Islamskie. Uważają, że ankiety są motywowane chęcią demonizowania społeczności muzułmańskiej w oczach wyznawców innych religii oraz ateistów.

Sonda została zamówiona przez Channel 4, a nazwano ją „Co brytyjscy muzułmanie naprawdę sądzą?”. Ponad połowa badanych nie zgodziła się z tym, by homoseksualizm był legalny w Wielkiej Brytanii, co wywołało w kraju falę oburzenia i niedowierzania. To nie pierwsze takie wyniki. W grudniu 2015 roku The Sun opublikował artykuł, z którego wynikało, że 20 procent brytyjskich muzułmanów sympatyzuje z motywami, które kierują dżihadystami z Państwa Islamskiego. Gazeta została oskarżona o drastyczne wprowadzanie w błąd.

– Myślałem, że europejscy muzułmanie zintegrują się i włączą w brytyjski zróżnicowany krajobraz społeczny. Myliłem się – skomentował wyniki badania Trevor Phillips, były przewodniczący Komisji ds. Równości i Praw Człowieka.

Część muzułmanów rozpoczęła w mediach społecznościowych kampanię #WhatBritishMuslimsReallyThink i w ten sposób chce w humorystyczny sposób pokazać, że ankiety dzielą społeczeństwo i podsycają konflikty. Ich przeciwnicy uważają, że w ten sposób mniejszość muzułmanów chce ukryć poglądy większości. Hashtagu użyto ponad 5 tysięcy razy.

whatbritish

whatbritish2 whatbritish3

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: BBC

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMiażdżąco negatywna opinia KRRiT vs mocna odpowiedź TVP. Sami oceńcie
Następny artykułZaginiony polski misjonarz odnalazł się… z różańcem u prostytutek
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również