UDOSTĘPNIJ

Jak donosi portal bankier.pl brytyjscy emeryci będą mogli dowolnie zarządzać całością składek zbieranych przez wszystkie lata pracy. Nowe przepisy są efektem radykalnej deregulacji systemu emerytalnego przeprowadzanego przez brytyjski rząd.

Przyczyną, która skłoniła brytyjski rząd do reformy były niskie stopy procentowe, które powodowały, że ludzie korzystający z prywatnych polis dostawali w efekcie o 10-15% niższe emerytury bez możliwości jakiegokolwiek odwołania.

Dzięki reformie mogą teraz wypłacić swoje pieniądze ulokowane w składkach emerytalnych i ulokować je korzystniej np. kupując mieszkanie i czerpać zyski z wynajmu lub zainwestować w obligacje państwowe.

Niezależni eksperci jednak ostrzegają przed niebezpieczeństwami jakie mogą iść za tą reformą. Wskazują przede wszystkim finansowych naciągaczy, którzy wykorzystując niewiedzę emerytów mogą ich pozbawić wszelkich pieniędzy. Innym problemem może okazać się także utrata wszystkich zgromadzonych pieniędzy poprzez zwykłe ich „przepuszczenie”. W tym ostatnim przypadku powstaje wątpliwość dotycząca tego kto takie osoby będzie utrzymywać.

Brytyjski rząd jednak się nie ugina i oprócz tego, że liczy na rozsądek Brytyjczyków,  zobowiązał także banki do powołania grup niezależnych doradców.

źródło: bankier.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWarszawa: Baner Greenpeace na budynku Ministerstwa Środowiska
Następny artykułStonoga trollował. Teraz popiera Korwina, a nie Dudę
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również