UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Jak wynika z przeprowadzonego dla „The Sun” sondażu, większość Brytyjczyków opowiada się za wyjściem z Unii Europejskiej. Oficjalne referendum w tej sprawie odbędzie się 23 czerwca.

Według badania ICM dla „The Sun” 46% Brytyjczyków opowiada się aktualnie za wyjściem Wielkiej Brytanii ze wspólnoty europejskiej. Z kolei za pozostaniem w Unii Europejskiej zagłosowało o 3 punkty procentowe Anglików mniej.

Pozostałe 11% badanych nie ma jeszcze wyrobionego zdania i zapewne zdecyduje w dniu referendum.

Podobne wyniki uzyskano w innym badaniu, opublikowanym w gazecie „Observer”. Przewaga zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jest w nim jednak nieco mniejsza tj. 1-punktowa.

Ogólnonarodowe referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbędzie się już 23 czerwca. Premier David Cameron – po zawarciu z przywódcami unijnymi porozumienia ws. relacji UK-UE – aktualnie lobbuje za pozostaniem we wspólnocie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: the sun 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosja: Policja wysadziła muzułmański dom modlitwy (video)
Następny artykułGłuchołazy: Wariat zastawił śmiertelną pułapkę na dzieci w piaskownicy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również