UDOSTĘPNIJ
fot. twitter

W pociągu w pobliżu Wurzburga na południu Niemiec doszło do ataku na pasażerów. Lokalne media ujawniły tożsamość napastnika. 

Wśród chaosu informacyjnego jaki panuje aktualnie w Niemieckich mediach, wynika że do ataku doszło tuż przed 23.00 w jednym z pociągów w pobliżu Wurzburga na południu Niemiec. Napastnik uzbrojony w siekierę i duży nóż zaatakował pasażerów.

Jedne źrodła podają, że rannych jest ponad 20 osób, w tym kilka ciężko, inne z kolei podają, że rannych jest zaledwie parę osób.

Znana jest już jednak tożsamość napastnika. Jak podały lokalne media, szaleniec który zaatakował pasażerów niemieckiego pociągu to 17-letni Afgańczyk posiadający status uchodźcy.

Znane są także okoliczności jego śmierci. Po ataku na pasażerów, młody imigrant wysiadł na następnej stacji i natknął się przypadkiem na specjalny oddział policji biorący udział w innej akcji. Afgańczyk zaatakował wtedy funkcjonariuszy i został przez nich zastrzelony.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: Der Spiegel

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZamach w Niemczech. Ponad 20 ofiar szaleńca
Następny artykułAwantura na konwencji Republikanów. „Nie chcemy Trumpa!” (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również