UDOSTĘPNIJ

Węgry, w związku z polityką antyimigracyjną Viktora Orbana, są uznawane za kraj, który jest bardzo nieprzychylny uchodźcom. Po części jest to prawda, coraz częściej dochodzi bowiem do manifestacji skierowanych przeciwko uchodźcom. Tym razem w Budapeszcie manifestowali jednak zwolennicy przyjmowania uchodźców. 

Demonstracja odbyła się w stolicy Węgier. Przybyło na nią około 2-3 tysiące mieszkańców, którzy sprzeciwiają się projektem zaostrzenia prawa, które miałoby zmniejszyć nielegalną imigrację. Odtąd nielegalne przekroczenie granicy byłoby przestępstwem. Na granicach pojawić się ma wojsko.

Manifestanci przekonywali mieszkańców Budapesztu, że parlament chce przegłosować „44 stron braku człowieczeństwa” i powinien wycofać się z antyimigracyjnych projektów. Demonstranci proponują zaś system kwotowy, który jest również popierany przez organy unijne.

Węgierski władze bronią się jednak twierdząc, że uchodźcy i tak nie chcą zostać na Węgrzech, Słowacji, w Czechach czy Polsce. Premier przekonywał, że oni pragną dostać się do Niemiec i będą próbowali to robić.

źródło: rp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPoniedziałek o prezydencie: Mały, plastikowy laluś
Następny artykułSenat przeciwko propozycji prezydenta. Nie będzie referendum
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również