UDOSTĘPNIJ
pixabay.com

Od początku kadencji parlamentu bryluje w mediach, jest młody, wyrazisty i cieszy się coraz większą popularnością. Dziś do listy osiągnięć polityka można dopisać zwycięstwo w wewnętrznym sondażu PiS, który miał wyłonić kandydata na prezydenta Warszawy. Kogo partia rządząca wystawi do walki o fotel prezydenta stolicy?

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy Polskiego Radia, Patryk Jaki uzyskał najlepszy wynik w pierwszej turze głosowania przeprowadzonego wśród działaczy Prawa i Sprawiedliwości. To daje mu największe szanse na stawienie czoła obecnej prezydent – Hannie Gronkiewicz-Waltz, którą ma ogromne szanse zastąpić, ponieważ postać HGW (od której odwraca się nawet macierzysta partia) skompromitowała Platformę Obywatelską w oczach warszawiaków. Taki stan rzeczy może oznaczać, że kandydat PO – bez względu na to kto nim będzie – nie będzie miał większych szans.

Kandydatura Jakiego budzi jednak pewne wątpliwości. Na jej temat sceptycznie wypowiada się m.in. Norbert Maliszewski, politolog UKSW.

Jest wyrazistym politykiem PiS-u o konserwatywnych poglądach, a w stolicy większą grupę stanowią osoby o podejściu liberalnym. Jeśli wybory będą plebiscytem przeciwko złym rządom PO, to w II turze szanse może mieć tylko polityk, który będzie akceptowalną alternatywą. Patryk Jaki jest dla wyborców liberalnych nie do zaakceptowania – tłumaczy ekspert.

Niewątpliwym atutem Jakiego będzie udział w przygotowywaniu ustawy reprywatyzacyjnej, która ma uregulować kwestię własności budynków na terenie Warszawy. Politykowi zdarzają się jednak również poważne wpadki, takie jak twitterowy wpis o „niemieckiej hakatumbie” podczas II Wojny Światowej. Z lapsusu śmiało się wielu internautów, lecz wydaje się, że notowania Jakiego mimo wszystko zwyżkują.

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również