UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Lech Wałęsa postanowił zostać pośrednikiem między Rosją a Europą. W rozmowie z rosyjską „Niezawisimaja Gazieta” mówił, że jest gotowy, by spotkać się z prezydentem Putinem.

– Chcę poprosić Władimira Putina o spotkanie i rozmowę. Nie (chcę) przekonywać, lecz dać argumenty, które pozwolą inaczej spojrzeć na problemy. Lubię ludzi stanowczych, którzy wybierają mądre rozwiązania. Jednak mądrość nie jest prerogatywą jednego człowieka. Nie wiem, czy zechce on ze mną rozmawiać, ale spróbuję – mówił były prezydent RP.

Wałęsa zaznaczył, że Rosja jest potrzebna Europie oraz światu, aczkolwiek nie powinna „realizować interesów za pomocą czołgów i podboju terytoriów”.

„Rosja jest nam potrzebna. Bez niej ani w Europie, ani w świecie nie zrobimy nawet kroku” – podkreślił Wałęsa.

– I wówczas wszyscy na kolanach sami przypełzną do Rosji. Krym też. Rosja może i powinna być atrakcyjnym krajem – dodał Wałęsa.

Przekonuje, że w każdej chwili gotów jest spotkać się z Władimirem Putinem, by zacząć realizację planu integracji Rosji z Europą.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: onet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Pechowa” relacja TVN24 z wyspy Lesbos. Aż zdjęli ją z wizji (video)
Następny artykułRosja protestuje przeciwko rozbiórce pomnika radzieckiego generała
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również