UDOSTĘPNIJ

Rosyjskie wojska miały odbić w Syrii ważną pozycję zajętą przez rebeliantów, która znajdowała się pomiędzy Latakią a Idlib.

Szturm przeprowadził batalion piechoty morskiej, który był wspierany przez czołgi, lotnictwo i artylerię. Natarcie przeprowadzono na wzgórze Sahl el-Gab.

Jak podają rosyjskie media atak został poprzedzony przygotowaniem artyleryjskim (kaliber 130mm) oraz bombardowaniem przez samoloty szturmowe (Su-25). Natarcie było wspierane przez czołgi T-90 i transportery opancerzone BTR-80.

Informacje przekazane z rejonu, w którym mieli walczyć Rosjanie potwierdzają obecność czołgów T-90 oraz działanie lotnictwa. Podczas szturmu Rosjanie nie ponieśli strat.

Odbicie wzgórza miało służyć sprawdzeniu oddziałów, które znajdują się w Syrii. Był to „test gotowości bojowej rozmieszczonych w Syrii rosyjskich oddziałów lądowych”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

jo, źródło: defence24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolska Akademia Nauk alarmuje o nadużyciach prawa przez PiS
Następny artykułMacedonia zbuduje ogrodzenie wzdłuż greckiej granicy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również