UDOSTĘPNIJ

Rosyjskie wojska miały odbić w Syrii ważną pozycję zajętą przez rebeliantów, która znajdowała się pomiędzy Latakią a Idlib.

Szturm przeprowadził batalion piechoty morskiej, który był wspierany przez czołgi, lotnictwo i artylerię. Natarcie przeprowadzono na wzgórze Sahl el-Gab.

Jak podają rosyjskie media atak został poprzedzony przygotowaniem artyleryjskim (kaliber 130mm) oraz bombardowaniem przez samoloty szturmowe (Su-25). Natarcie było wspierane przez czołgi T-90 i transportery opancerzone BTR-80.

Informacje przekazane z rejonu, w którym mieli walczyć Rosjanie potwierdzają obecność czołgów T-90 oraz działanie lotnictwa. Podczas szturmu Rosjanie nie ponieśli strat.

Odbicie wzgórza miało służyć sprawdzeniu oddziałów, które znajdują się w Syrii. Był to „test gotowości bojowej rozmieszczonych w Syrii rosyjskich oddziałów lądowych”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

jo, źródło: defence24.pl

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł