UDOSTĘPNIJ

U naszego zachodniego sąsiada coraz częściej dochodzi do podpaleń schronisk dla azylantów. Takie miało miejsce kilka dni temu w Reichertshofen, zaś w ten weekend spłonął budynek w Remchingen. Ogień podłożyli nieustaleni sprawcy.

Budynki miały służyć za schronienie dla wychodźców z Afryki i państw arabskich. Policja ustaliła, że przyczyną pożaru w Remchingen było podpalenie. Prawdopodobnie motywacją sprawców była niechęć do obcokrajowców. – czytamy w depeszy PAP

Wcześniej do podpaleń ośrodków dla uciekinierów dochodziło w kilku innych niemieckich miastach. Pożary wywołują spore straty, przewiduje się, że podpalone budynki będzie trzeba wyburzyć.

Tendencja jest niepokojąca, według policyjnych statystyk, z roku na rok coraz bardziej wzrasta liczba incydentów, w wyniku których zniszczeniom ulegają schronienia dla azylantów.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOPAP
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStonoga i Braun zapowiadają możliwość współpracy politycznej
Następny artykułŚwinia w meczecie – nie tędy droga
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również