UDOSTĘPNIJ
fot. Wikimedia Commons/Kimberly Vardeman; pixabay.com

Rakotwórcze ciasteczka pojawiły się w polskich sklepach i hurtowniach. Sanepid ostrzega przed ich jedzeniem i kupowaniem. Może się to skończyć niebywałą tragedią. Warto sprawdzić, czy się ich nie kupiło lub nie zjadło.

Państwowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna (sanepid) nakazała wycofanie z obrotu całej partii belgijskich ciastek Biskids. Okazuje się, że produkt może zawierać niebezpieczną substancję – akryloamid – w dużej ilości. Związek ten może powodować raka przewodu pokarmowego.

Partia wycofana ze sprzedaży nosi numer 171401, a jej data przydatności do spożycia to 3 kwietnia 2018 r. Informację o niebezpiecznie wysokim stężeniu akryloamidu w ciastkach podał sam producent, firma CRV Corthouts NV.

Szczególnie niebezpieczne dla dzieci

– Wskazana powyżej partia produktu pn. „Belkorn” Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g, nie powinna być spożywana przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć – informuje sanepid w komunikacie.

Polski dystrybutor produktu, jak się okazuje, został poinformowany przez producenta ciastek o niebezpiecznej partii. Wcześniej jednak zdążył sprzedać cały zapas hurtowniom i kontrahentem. Informacja została zatem przekazana dalej, do hurtowni i sklepów.

Sanepid będzie teraz monitorował proces wycofywania rakotwórczych ciasteczek z półek sklepowych i hurtowni. Należy pamiętać, że ciastka są niebezpieczne, szczególnie dla dzieci. Jeśli ktoś zakupił ciastka, powinien zwrócić je do sklepu, lub natychmiast zniszczyć.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!


Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również