UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Departament Stanu USA wydał specjalne ostrzeżenie dla swoich obywateli planujących przybyć w lipcu do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Według amerykańskich służb istnieje ogromne ryzyko, że podczas religijnej imprezy dojdzie do zamachów. 

ZOBACZ TAKŻE – Rząd całkowicie rozbroi Polaków. Okresowy zakaz noszenia jakiejkolwiek broni

W swoim ostrzeżeniu Departament Stanu USA wskazuje dwa państwa, w których w nadchodzących miesiącach odbędą się duże imprezy i w których zagrożenie atakami terrorystycznymi zorganizowanymi przez radykalnych muzułmanów jest wyjątkowo wysokie.

ZOBACZ TAKŻE – Polskie służby udaremniły zamach na Światowe Dni Młodzieży

Pierwsze to Francja gdzie rozpoczynające się już za nieco ponad tydzień Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a drugie to Polska gdzie pod koniec lipca będzie miała miejsce największa religijna impreza tj. Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża oraz – jak przewidują służby i organizatorzy – ok. 2,5 miliona młodych ludzi z całego świata.

Według Departamentu Stanu USA obydwie imprezy są na celowników terrorystów islamskich i istnieje ogromne ryzyko, że do takich ataków dojdzie.

ZOBACZ TAKŻE – CIA ostrzega przed zmasowanymi zamachami w Warszawie w najbliższych tygodniach

Jak informowaliśmy wcześniej, amerykańskie służby wywiadowcze wielokrotnie ostrzegały polskie władze o ogromnym zagrożeniu atakami terrorystycznymi podczas Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO jakie mają się odbyć w najbliższych dwóch miesiącach w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE – Coraz więcej wyszukiwań słowa „Kraków” w języku arabskim

Polskie władze jednak uspokajają i przekonują, że zagrożenia atakami terrorystycznymi nie ma.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPetru radzi jak skonstruować system edukacji
Następny artykułZ ostatniej chwili: Nie żyje legenda polskiej siatkówki
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również