UDOSTĘPNIJ

Ukraińcy działający w nazistowskiej organizacji Misanthropic Division uczcili pamięć nazistowskiego oddziału SS Dirlewanger w kontekście rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W rocznicę Powstania Warszawskiego na profilu nazistowskiej organizacji działającej głównie na Ukrainie pojawił się wpis opisujący Powstanie Warszawskie. Nie byłoby w tym nic oburzającego gdyby nie dołączona do wpisu piosenka ku czci SS Dirlewanger, nazistowskiego oddziału, który w wyjątkowo barbarzyński sposób tłumił powstanie.

W dołączonej piosence ku czci zwyrodniałych nazistów odpowiedzialnych m.in. za barbarzyńskie wymordowanie mieszkańców warszawskiej Woli podczas powstania, możemy usłyszeć, że „Dirlewangerowcy to dzielni goście, Ukraińcy, Rosjanie i Niemcy, którzy zaczęli rzeź narodu niewolników”.

Symbolika SS Dirlewanger pojawia się często na koszulkach, naszywkach na ubraniach i flagach noszonych przez niektórych Ukraińców walczących na wschodzie Ukrainy.

SS Dirlewanger to jednostka wojskowa wysłana przez nazistów do tłumienia Powstania Warszawskiego. Podczas powstania Ukraińcy, Białorusini i Niemcy pod wodzą Oskara Dirlewangera odznaczyli się wyjątkowym barbarzyństwem i okrutnością organizując masowe mordy na polskich cywilach. Oddział Dirlewangera był zbieraniną największych zwyrodnialców, bandytów i kryminalistów z Ukrainy, Niemiec i Białorusi, których wykorzystywano do niezliczonej liczby zbrodni wojennych. Według szacunków historyków oddział ten jest odpowiedzialny za wymordowanie co najmniej 60 tys. cywilów.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKrytykował PO, teraz dostał propozycje startu z jej list i zamierza skorzystać
Następny artykułOkrzyki i gwizdy podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również