UDOSTĘPNIJ

Dzisiaj, około godziny 9 rano (godzina 8 czasu polskiego), w pobliżu ukraińskiego punktu kontrolno-przejściowego ,,Nowomichajłowka” (rejon marjiński w obwodzie donieckim), doszło do eksplozji busa. W pojeździe znajdowało się 5 osób, dwie osoby zginęły na miejscu, a kolejne dwie w wyniku poniesionych obrażeń.

Kierownik służby prasowej ATO (Antyterrorystycznej Operacji, bo tak strona ukraińska określa działania zbrojne prowadzone przeciwko separatystom na wschodzie kraju) Andrij Zadubinnyj oznajmił, że w środę rano w punkcie kontrolno-przejściowym ,,Nowomichajłowka” Volkswagen Transporter jadący od strony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, ignorując wszystkie znaki, próbował ominąć kolejkę samochodów oczekujących na przejazd przez posterunek i jadąc poboczem najechał na minę.

Doniesienia skomentował także przewodniczący Rady Ludowej samozwańczej Republiki Donieckiej Denis Puszilin: ,,Autobus wjechał na pobocze i najechał na minę. Sytuacja jest potworna, są ofiary wśród ludności cywilnej. Według wstępnych danych: cztery osoby nie żyją, a jedna jest ciężko ranna.”

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od kwietnia 2014 roku.

Józef Józefowicz

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Źródła: http://novosti.dn.ua/details/269204/

ria.ru/world/20160210/1372349464.html

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułByły agent MI6: Rosja i Asad są bliscy zwycięstwa w Syrii
Następny artykułUSA: Sukces Trumpa i Sandersa w prawyborach. Druzgocąca klęska Clinton
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również