UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Jak informuje portal kresy.pl 7 czerwca w Iwano-Frankowsku na Ukrainie odbył się koncert ku czci hitlerowskiej dywizji SS Galizien, złożonej z Ukraińców.

W trakcie koncertu pamięć poległych żołnierzy SS Galizien uczczono minutą ciszy a głos zabrał m.in. jeden z żyjących członków dywizji w towarzystwie członków ochotniczych batalionów ukraińskich walczących z rosyjskimi separatystami w Donbasie.

Prowadząca koncert, zaproszeni goście oraz zespoły występujące na koncercie przedstawiały członków dywizji SS Galizien jako narodowych bohaterów walczących o niezależność, niepodległość i wolność Ukrainy.

SS Galizien to utworzona wiosną 1943 przez III Rzeszę jednostka wojskowa złożona z ukraińskich ochotników. Jest ona odpowiedzialna za liczne zbrodnie wojenne i ludobójstwa dokonane na Polakach. Dywizja SS Galizien odznaczyła się także wyjątkowym bestialstwem podczas dławienia Powstania Warszawskiego.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOkresy.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAntysystemowcy osobno, nie będzie sojuszu Kukiz-Korwin
Następny artykułJKM i Wilk komentują koniec rozmów z Kukizem: Wariaci dorwali się do negocjacji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również