UDOSTĘPNIJ
fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Na gorąco kilka słów komentarza do rekonstrukcji rządu. Dobrze, że rekonstrukcja wreszcie nastąpiła, bo mieliśmy do czynienia z sytuacją antypaństwową, gdy odwoływani w mediach od kilku miesięcy ministrowie, jak np. minister Waszczykowski nie mogli normalnie pracować.

Największą niespodzianką jest z pewnością odwołanie Antoniego Macierewicza, które kończy jego konflikt z Prezydentem, to jest bez wątpienia wielkim pozytywem, ale tu potrzeba zmian ustrojowych i jasnego podziału kompetencji między rządem a Prezydentem w tak istotnej dziedzinie, jaką jest obronność.

ZOBACZ TAKŻE: Liroy ujawnia, polski Sejm jest jak melina. Żłopią alkohol i palą marihuanę

Zła polityka komunikacyjna, ogłoszono zmiany personalne, ale nie wiadomo, co ze zmianami strukturalnymi, co dalej z Ministerstwem Cyfryzacji, czy jego obowiązki przejmie nowe Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, kierowane przez J. Emilewicz, nie wiadomo co z budownictwem, dotychczasowy minister A. Adamczyk został mianowany ministrem infrastruktury (wcześniej był ministrem infrastruktury i budownictwa).

Dla nas, jako Kukiz’15 ważniejsze niż personalia są konkretne rozwiązania ułatwiające życie Polakom, dlatego od nowego rządu oczekujemy realizacji kilku postulatów, które były także obietnicami PiSu: podwyższenia najniższej w Europie kwoty wolnej od podatku, obniżenia stawek VATu, czy mikro-ZUS dla drobnych przedsiębiorców.

ZOBACZ TAKŻE: Polityczny wojownik ROZCZULA swoim zdjęciem rodzinnym. Widać na nim…

Bez wątpienia duże wyzwanie dla nowego szefa dyplomacji, na dzień dobry musi znaleźć pięciu sojuszników w Unii Europejskiej (poza Węgrami), aby zablokować procedurę ryzyka naruszenia praworządności i polepszyć wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

Duże wyzwanie także przed nowym ministrem zdrowia, mamy nadzieję, że przychyli się do naszego postulatu i poprze nasz pomysł, aby powołać okrągły stół pod auspicjami Prezydenta, który doprowadziłby do ponadpolitycznego porozumienia w zakresie ochrony zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: Tyszka: Posłowie nie powinni głosować na rozkaz partyjnych szefów

Stanisław Tyszka – Kukiz’15

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również