UDOSTĘPNIJ

Jak udało się ustalić redakcji Pikio.pl, jednym z obrońców lidera Zmiany, Mateusza Piskorskiego, zatrzymanego 18 maja przez ABW pod zarzutem „współpracy z obcym wywiadem” będzie mecenas Mikołaj Pietrzak, który zasłynął obroną Abdu Al-Rahima al-Nashiriego, przetrzymywanego bezprawnie przez CIA między innymi na terenie Polski.

Decyzją sądu z dnia 20 maja Mateusz Piskorski tymczasowo przebywa w areszcie, a adwokaci przygotowują zażalenie na tę decyzję.

ZOBACZ TAKŻE – ABW aresztowało lidera partii Zmiana za szpiegostwo na rzecz Rosji

Aktywiści Zmiany zapowiadają tymczasem działania na rzecz uwolnienia, jak twierdzą, „pierwszego więźnia politycznego IV-ej RP”. Nachodzą wyrazy solidarności tak z Polski jak i zza granicy, m.in. od niemieckich parlamentarzystów.

Współpracownicy Piskorskiego podkreślają, że przeszukanie biura partii przez ABW odbyło się z naruszeniem wszelkich procedur oraz, że jest to zemsta Ministra – koordynatora służb specjalnych, Mariusza Kamińskiego, który jeszcze przed oficjalnym komunikatem prokuratury miał wiedzieć o zarzutach i wniosku o areszt.

25 maja Przewodniczący Zmiany wyraził zgodę na publikację swojego wizerunku i pełnego nazwiska w środkach masowego przekazu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułToyota podpisała umowę o współpracy z Uberem
Następny artykułCzechy: Do sprzedaży trafi „kefir Hitlera”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również