UDOSTĘPNIJ

Jarosław Kaczyński nie ma się z czego cieszyć. Sondaże pokazują, że Donald  Tusk może skutecznie połączyć opozycję przeciwko PiS. Czy prezes partii rządzącej coś na to poradzi?

Donald Tusk jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Tym razem zamieścił na Twitterze bardzo mocny wpis, który daje sygnał opozycji w Polsce. Nie wspomniał bezpośrednio, że chodzi o walkę z PiS-em, ale trudno to inaczej zinterpretować.

– Równie ważne dla całej Europy, jak dla polskich demokratów: albo będziemy razem, albo nie będzie nas w ogóle – napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

Skąd taki wpis akurat teraz? Być może ma on związek z tym, co pokazuje najnowsze badanie IBRiS. Wynika z niego, że Zjednoczona Opozycja miała by szansę nawiązania równej walki wyborczej z Prawem i Sprawiedliwością.

Według sondażu gdyby Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna wystartowały pod jednym sztandarem, wygrałyby wybory z wynikiem 36,8 proc. W takiej konfiguracji PiS miałby 35,1 proc. Być może Donald Tusk uznał, że to dobry moment na nieoficjalne rozpoczęcie swojej kariery prezydenckiej.

Fot. Twitter/Donald Tusk

Źródło: natemat.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również