UDOSTĘPNIJ

Podobnie jak Węgry i Bułgaria, także Turcja będzie miała swój mur graniczny. Budowany na granicy z Syrią ośmiokilometrowy odcinek betonowego muru ma ochronić Turków przed żołnierzami Państwa Islamskiego.

Mur budowany jest od piątku. Głównym celem budowli jest ochrona przed atakami ISIS z tej strony. Sama budowla jest także jednym z następstw konfliktu, jaki rozegrał się niedawno na południu kraju, a który wybuchł wskutek ataku ekstremistów.

Drugim z celów, jaki będzie spełniał mur jest ograniczenie ruchu imigrantów syryjskich na tym odcinku granicy. Budowla wzniesiona zostanie naprzeciw syryjskiego miasta Atameh, które jest miastem granicznym. Niedaleko w głąb Syrii, bo 50 km od Atameh, leży Aleppo, w którym przebywają tysiące uchodźców, chcących wydostać się z kraju. Mur ma ochronić przed napływem tych ludzi.

Ponadto ma zapobiegać także przedostawaniu się do Syrii ludzi chcących wesprzeć Państwo Islamskie. Turcja leży na szlaku przyszłych rekrutów ISIS, który prowadzi do terenów dżihadystów. Istotnym punktem na ich drodze jest właśnie ten rejon kraju, gdzie przedostają się do Syrii. Trzymetrowy mur będzie miał za zadanie utrudnić im podróżowanie.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: fakty.interia.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOfakty.interia.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzechy: posągi ukamienowanych kobiet w Pradze
Następny artykułCzarny Ku Klux Klan? Muzułmanin i Pantery chcą zabić wszystkich białych
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również