UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com

Opozycja nie ma się z czego cieszyć. Prawo i Sprawiedliwość od dawna dominuje we wszelkich sondażach, ale ten ostatni miażdży Platformę Obywatelską totalnie.

Opozycja zastanawia się co zrobić, żeby chociaż zbliżyć się do PiS, ale wygląda na to, że w najbliższym czasie nie ma na to szans. W najnowszym sondażu CBOS ludzie pokazali, jaki mają stosunek do Platformy Obywatelskiej.

Ten sondaż różnił się od poprzednich. Zapytano badanych nie o to, na którą partię zagłosują w nadchodzących wyborach, ale o to, na kogo nie zagłosują. Respondenci zdecydowanie pokazali partii Grzegorza Schetyny czerwoną kartkę. Aż 42 proc. zadeklarowało, że nie wybiorą Platformy Obywatelskiej. Większość z nich to oczywiście wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński też nie ma powodów, aby się cieszyć. PiS w sondażu zajmuje drugie miejsce. Niechęć do głosowania na nich wyraziło 37 proc. respondentów. Zdecydowanie mniej przeciwników ma Nowoczesna, która uzyskała 26 proc. i partia Wolność z wynikiem 20 procent. Jeszcze lepszy wynik odniosły SLD (15 proc.), Kukiz’15 (12 proc.) i PSL (11 proc.). Najmniejszy elektorat negatywny ze wszystkich ma Partia Razem, która ma prawie tyle zadeklarowanych przeciwników, co zwolenników, czyli odpowiednio 4 proc. i 5,2 proc.

Źródło: natemat.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również