UDOSTĘPNIJ
fot. YouTube/euronews (em português)

Samolot pasażerski spadł na wypoczywających na plaży ludzi. Służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Sprawę bada policja.

Miejscowość Almada leży około 30 kilometrów na południowy zachód od Lizbony, stolicy Portugalii. Tam właśnie w środę, na pełnej ludzi plaży Sao Joao de Caparica, mały samolot pasażerski wykonał podejście do awaryjnego lądowania. Manewr udał się, niestety nie obyło się bez ofiar.

Gdy samolot pojawił się na niebie i zaczął zdecydowanie kierować w stronę ziemi, ludzie wpadli w panikę. Wiele osób próbowało ratować się ucieczką do wody. Nie wszyscy zdołali uniknąć niebezpieczeństwa. Samolot przeleciał nad 56-letnim mężczyzną, zabijając go na miejscu. Po drodze odebrał też życie 8-letniej dziewczynce. Jej rodzicom nic się nie stało.

Samolot został nieznacznie uszkodzony. Przybyła na miejsce policja otoczyła uziemioną maszynę i zabrała z niej dwójkę osób, odpowiedzialnych za znalezienie się jej na plaży. Sterujący awionetką ludzie nie ponieśli żadnych obrażeń.

Winnych tragedii natychmiastowo zabrano na komisariat w celu ich przesłuchania. Informacje o śmierci dwóch osób potwierdził Kapitanat Portu w Lizbonie.

ZOBACZ TAKŻE

źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również