UDOSTĘPNIJ
Wikimedia commons

Przebrała się miarka. W internecie właśnie rozpoczęła się walka o odwołanie całego rządu Beaty Szydło. Ci, którzy mają dość władzy PiS, są wyjątkowo zdeterminowani. 

Potężną popularność w polskich mediach społecznościowych zbiera petycja internautów w sprawie odwołania polskiego rządu.

– Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, mając jeszcze możliwość wyrażania swoich poglądów, racji i własnego zdania, w obliczu bezprecedensowego po 1989 roku zwrotu w polityce polskiego rządu, która zmierza do odwrócenia się od wartości demokratycznego i liberalnego Zachodu, a w konsekwencji do wyprowadzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej, żądam podania się do dymisji całego polskiego rządu, a Sejm Rzeczypospolitej wzywam do przegłosowania skrócenia kadencji parlamentu – czytamy w petycji.

Petycja wzorowana jest na manifeście Piotra Szczęsnego, który miesiąc temu dokonał samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Autorzy petycji odnoszą się po kolei do wielu ministrów. Każda krytyka rozpoczyna się od słów „Nie możemy żyć w kraju, w którym…”.

Nie możemy żyć w kraju, w którym minister spraw wewnętrznych nie widzi łamania prawa przez faszyzujące organizacje prawicowe, ale każe policji zatrzymywać protestujących przeciw rasistowskim hasłom obywateli – obrywa Mariusz Błaszczak

Nie możemy żyć w kraju, w którym minister spraw zagranicznych zabiega o poparcie nieistniejących krajów, a obraża te, które były dotychczas naszymi sojusznikami. Gdzie ustawą zwalnia się wszystkich pracowników korpusu dyplomatycznego, bo minister za wolno ich wymienia na „swoich” – dostaje się Witoldowi Waszczykowskiemu.

Krytyka spada również na ministrów: sprawiedliwości, edukacji, nauki i szkolnictwa, zdrowia, a także na media publiczne, rzeczniczkę partii rządzącej oraz całościowo, na Prawo i Sprawiedliwość.

Petycja kończy się wypowiedzeniem posłuszeństwa całemu rządowi przez podpisujących.

Źródło: secure.avaaz.org

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również