UDOSTĘPNIJ
Fot. twitter.com

Zamieszanie w Telewizji Polskiej trwa w najlepsze. Tym razem sprawcą zamętu stał się młody dziennikarz, który dotąd należał do ulubieńców przełożonych na Woronicza. Jego ostatni artykuł sprawił jednak, że władze stacji stały się mniej przychylne, postanawiając o zawieszeniu redaktora.

Ziemowit Kossakowski, czyli jak pisze o sobie na twitterowym profilu „figlarny zawadiaka”, słynie z prowokowania polityków opozycji oraz dziennikarzy nieprzychylnych obozowi rządzącemu. Kontrowersyjny reporter ma swoim koncie ma m.in. ostre rozmowy z Adamem Michnikiem oraz Borysem Budką. Młody redaktor, będący dotąd jednym z symboli „nowego” TVP naraził się swoim przełożonym materiałem o lekarzach rezydentach. Redaktor twierdził w nim, że ci, choć domagają się podwyżek i narzekają na swój ciężki los, zajadają się kanapkami z kawiorem i jeżdżą na egzotyczne wycieczki.

Wnioski o rzekomym bogactwie i wystawnym stylu życia strajkujących lekarzy rezydentów Kossakowski wysnuł dzięki analizie ich profili w mediach społecznościowych. Najostrzej skrytykowana przez młodego dziennikarza została Katarzyna Pikulska, której zarzucił, że spędziła wakacje w Kurdystanie. Jak okazało się po publikacji materiału, lekarka przebywała tam na misji humanitarnej.

Za publikację Kossakowskiego za pośrednictwem Twittera przeprosił szef redakcji portalu tvp.info, Samuel Pereira. Były publicysta „Frondy” i „Gazety Polskiej” zdecydował również o zawieszeniu kontrowersyjnego redaktora.

Przypadek Kossakowskiego nie jest jedyną sprawą, która godzi w wizerunek TVP, mającą miejsce w ostatnich miesiącach. Od czasów przejęcia władzy przez PiS z Telewizją Polską współpracę zakończyli już m.in. Grażyna Torbicka, Maciej Orłoś oraz Robert Makłowicz. Stacja musi również mierzyć się z ciągłymi oskarżeniami o stronniczość i brak profesjonalizmu.

Źródło: natemat.pl

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również