UDOSTĘPNIJ
screen z twitter.com

Magdalena Żuraw rzuciła wyzwanie. Kto podpali „tęczę”, otrzyma od publicystki butelkę whiskey. Osobiście nie mogę wziąć udziału w konkursie, ponieważ w marcu postanowiłem podjąć krucjatę na rok. Jednak chętni zapewne szybko się znajdą, bowiem media podjęły temat w ciągu niecałej doby i dały świetną reklamę na całą Polskę.

Pierwsza rzecz, która mnie przy tym wszystkim uderzyła, to hasło „PiS”. Magdalena Żuraw jest publicystką. Natomiast w pozorowanej wojnie partii znajdujących się w Sejmie stwarza się „zagrożenie PiSem”. I tak oto wszędzie czytamy, że wyzwanie rzuciła „była kandydatka do polskiego Sejmu, która startowała z list PiSu”. Jak wiadomo – wszystkiemu winny ten paskudny PiS. Trzeba go odsunąć od władzy.. a nie, chwila..

Rzekomo rządy większości

Rozważając praktyczny aspekt obecnego ustroju można doświadczyć istnej eksplozji mózgu. Bowiem „tęcza” na Placu Zbawiciela Zbawiciela (która ma 6 kolorów, podobnie jak flaga ruchu LGBTQ, tęcza zwykła ma kolorów 7) jest bardzo silnie oprotestowywana. I nie dziwne. Znaczna większość Polaków deklaruje się jako katolicy. I tym katolikom pluje się w twarz stawiając naprzeciwko kościoła symbol homoseksualistów i innych tego typu osób. Mało tego, ich łuk stawia się na Placu Zbawiciela. Tak oto symbol ludzi, którzy szczycą się tym, co dla katolika jest czymś obrzydliwym, stoi na placu noszącego imię Zbawiciela. Boga, który brzydzi się homoseksualizmem.

Już Cezary Pazura podał całkiem rozsądne rozwiązanie w kwietniu. Zbudujcie dla tęczy Plac Tęczy w Warszawie. To naprawdę kawał miasta. Dla ŚWIĘTEGO SPOKOJU niech Plac Zbawiciela zostanie Zbawiciela. Przedtem słusznie zwrócił uwagę, że „tęcza”, która rzekomo miała łączyć, stała się kolejnym punktem zapalnym i dzieli zarówno mieszkańców jak i wszystkich Polaków. Tylko czemu jedną grupę się zamyka i karze, a drugą chroni?

Demokracja to rządy większości. Oczywiście zapewnia się odpowiednią ochronę oraz nadaje pewne prawa mniejszościom, ale nie mogą one przewyższać większości. Inaczej wychodzi patologia władzy i społeczeństwa. Mimo wielu akcji podpalania, „tęcza” wciąż jest remontowana i coraz bardziej zabezpieczana. Pieniądze cały czas lecą. Szkoda, że stołeczny ratusz tak chętnie nie przeznacza pieniędzy na inne cele. Widać na „tęczę” czy Agorę (w ciągu niecałych dwóch lat od Warszawy otrzymała już ponad pół miliona złotych) pieniądze będą zawsze.

Jednak niech pani prezydent się nie dziwi, że wokół „tęczy” będą dziać się takie akcje. Naplucie ludziom w twarz zawsze spotka się z reakcją.

I ostatnie spostrzeżenie, ponieważ przedtem ktoś chciał uzasadniać jakoby promowanie dewiacji wszelakich było dobre i biblijne. Trzeba stanowczo powiedzieć: homoseksualizm nie jest dobry ani obojętny w oczach Boga. Oczywiście jakieś dziwne odłamy samozwańczych chrześcijan bazujące na wybiórczych fragmentach Biblii mogą twierdzić inaczej. Niemniej nauka Kościoła jest jasna i zgodna z Pismem Świętym. Wystarczy wspomnieć historię Sodomy i Gomory, czy przeczytać Pierwszy List do Koryntian.

35 KOMENTARZY

 1. Większość warszawiaków nie ma nic przeciwko tęczy, a ci którzy ją podpalają to banda skrajnie prawicowych chuliganów, którym przeszkadza wszystko co inne i po prostu najgłośniej krzyczą

 2. Jak ty Ćwikła żyjesz z tą flegmą na swej oplutej mordzie. Ćwikła mówi, że sam jest tchórzem i nie pójdzie dokonać podpalenia. Nie zniszczy mienia narażając się na odpowiedzialność karną ale puszcza oczko w poszukiwaniu frajerów, którzy tego dokonają.

 3. Bardzo spodobało mi się stwierdzenie "banda skrajnie prawicowych chuliganów". Mimo że Cię nie znam to mam na Twój temat wyrobione zdanie i dobrze już wiem jakim typem człowieka jesteś. I cieszę się że nie jesteś moim sąsiadem.

 4. Krzysztof Całus Może źle się wyraziłem, nie oceniłem Ciebie jako człowieka jako takiego, ale oceniłem Twoje poglądy. I muszę Ci powiedzieć że nie pomyliłem się ani grama, wiedziałem że będzie albo TREP albo SLD. No i proszę, mój radar nie pomylił się ani troszkę. A prywatnie to nic do Ciebie nie mam, po prostu chce mi się śmiać z nowoczesnych lewicowców którzy promują schorzenia i zwyrodnienia, bo uważają że to idea równego traktowania.

 5. Krzysztof Komoszyński Promujemy tylko szacunek dla odmienności. Trudno byłoby promować coś, co nie jest kwestią wyboru. I chorobą też nie jest, ani zwyrodnieniem. Gdyby tak było to żadna równość by tego nie usprawiedliwiała. Nie będę Ci tłumaczył że homoseksualizm nie jest już uważany za chorobę, bo to pewnie wiesz, a i tak Cię nie przekonam.

 6. Krzysztof Całus Zauważ różnicę między tym że coś jest chorobą a coś jest UWAŻANE za chorobę. Owszem, homoseksualizm nie jest już uważany za chorobę, co nie oznacza że faktycznie nią nie jest. Ile ludzi tyle wersji, w każdym razie nie uważasz że lepiej byłoby gdyby tego po prostu nie promować ? Homoseksualizm był od zawsze (niestety), ale są osoby które potrafią zachować to dla siebie. Nie rozumiem idei wszystkich pochodów tych wszystkich zwyrodnialców którzy się przebierają za jakieś potwory, chodzą prawie nadzy po ulicach miast żeby tylko zwrócić na siebie uwagę. Mnie nie interesuje kto z kim sypia, ale po co robić z tego szoł ? Widziałeś kiedyś jakieś pochody heteroseksualistów czy onanistów ? Czy onaniści domagają się legalizacji związków z własną ręką ? Może powinni zacząć.

 7. Krzysztof Komoszyński Jakby nie musieli, to by nie urządzali pochodów. Zgadzam się jednak, że na Paradach Równości zamiast roznegliżowanych drag queen powinni iść normalni geje i lesbijki. A heteroseksualiści? Wszyscy ich akceptują,nie muszą robić pochodów.

 8. Krzysztof Komoszyński Jakby nie musieli, to by nie urządzali pochodów. Zgadzam się jednak, że na Paradach Równości zamiast roznegliżowanych drag queen powinni iść normalni geje i lesbijki. A heteroseksualiści? Wszyscy ich akceptują,nie muszą robić pochodów.

 9. Krzysztof Komoszyński Jakby nie musieli, to by nie urządzali pochodów. Zgadzam się jednak, że na Paradach Równości zamiast roznegliżowanych drag queen powinni iść normalni geje i lesbijki. A heteroseksualiści? Wszyscy ich akceptują,nie muszą robić pochodów.

 10. Krzysztof Całus Homolobby ich nie akceptuje, może w takim razie zrobić sobie pochód hetero pod ich oknami ? Niech patrzą. Do homoseksualistów nie mam nic, niech sobie będą, ale te wszystkie pedały (rozróżniam to sobie) doprowadzają mnie do szału. Homoseksualista to normalny człowiek który z niczym się nie obnosi i po prostu żyje jak chce. Pedały natomiast to wszystkie te zboczone świnie które pół nago drą ryje że są nietolerowani. I nigdy nie będą tolerowani, jeśli w ten sposób będą się zachowywać. Tylko że przez takich pedałów właśnie cierpią zwykli homoseksualiści.

 11. Dominik Cwikła

  Przecież napisałem wyraźnie, że jesteś na tyle tchórzliwym szajsem, że ani sam nie podpalisz ani wprost nie pochwalisz. Puszczasz natomiast oczko iż jest to zachowanie w pełni usprawiedliwione i pożądane.

  Dlaczego nie odpowiedziałeś jak ci się żyje z flegmą na swojej oplutej mordzie?

 12. Michał Reczyński nie jest usprawiedliwione. To, że istnieje powód nie oznacza, że jest to usprawiedliwienie. Sam fakt istnienia tej instalacji w tym miejscu jest zły i powinna ona albo zniknąć albo zostać ustawiona w innym miejscu. Podpalanie nic nie da. Natomiast i tak wiem, że podpalacze się znajdą.

  Choć nie wiem, czy osoba z takim poziomem wypowiedzi to zrozumie, niemniej nadzieję zawsze warto mieć ;) Pozdrawiam.

 13. Dominik Cwikła

  Podpalacze się znajdą. Podkręceni przez takiego Ćwikłę, który im wmawia, że oni również mają melę na mordzie.

  Nawoływanie do popełnienia przestępstwa, które promujesz nie jest złe?

 14. Ta flaga w założeniu wcale nie miała symbolizować środowisk LGTB. Pewnym środowiskom jednak tęcza zaczęła się kojarzyć wyłącznie z jednym i zaczęły ją podpalać i przeciwko niej protestować. Środowiska LGTB zaczęły bronić tej tęczy jak niepodległości dopiero w momencie gdy pojawiły się ze strony środowisk konserwatywnych głosy jakoby tęcza miała honorować środowiska lewackie. Wiadomo, że akcja równa się reakcji no i wojna światopoglądowa stała się faktem. W efekcie mamy niszczenie tęczy a następnie jej odbudowywanie i tak w kółko. Po co nam Polakom potrzebne są takie jałowe spory? Gdy naród sobie skacze do gardeł to rząd zaciera ręce, że lud zajęty czymś innym i władzy na ręce nie patrzy…

 15. Dominik Cwikła Tęcza powstała w czerwcu 2012 r. a artykuł który Pan zamieścił jest z marca 2013 czyli z czasu, w którym była już ona podpalana i wtedy już stawała się symbolem LGTB. Nawet nagłówek artykułu Nytimes o tym mówi: "Rainbow Becomes a Prism to View Gay Rights". Skoro zamieszcza Pan artykuły z anglojęzycznego portalu to jak sądzę nie muszę Panu tłumaczyć co oznacza słowo "becomes". I w przyszłości polecam patrzeć na daty zamieszczanych artykułów bo w 2013 r. sytuacja była inna a i symbolika tęczy także uległa wówczas zmianie w stosunku do pierwotnej.

 16. Racjonalna Polska "The structure was first installed in front of the European Parliament in Brussels in September 2011, to honor Poland?s turn at the rotating presidency of the European Union. Ms. Wojcik, its creator, said in an interview at the Zacheta National Gallery of Art in Warsaw that the rainbow was intended as a symbol of tolerance. "

  Polecam na przyszłość czytać całość ;)

 17. Dominik Cwikła Czytałem całość ale nigdzie nie znalazłem wzmianki na temat homoseksualistów czy LGTB. Tolerancja to bardzo ogólny termin i tęcza do czasu podpaleń wcale nie uchodziła za symbol LGTB. Są także inne artykuły, może Pan poszukać w google, w których autorka opowiada na temat tej instalacji oraz motywów. Wynika z nich jednoznacznie właśnie to o czym napisałem na samej górze, że tęcza stała się symbolem LGTB dopiero później i tak naprawdę symbol ten wykreowali sami podpalacze :).

 18. Dominik Cwikła Czytałem całość ale nigdzie nie znalazłem wzmianki na temat homoseksualistów czy LGTB. Tolerancja to bardzo ogólny termin i tęcza do czasu podpaleń wcale nie uchodziła za symbol LGTB. Są także inne artykuły, może Pan poszukać w google, w których autorka opowiada na temat tej instalacji oraz motywów. Wynika z nich jednoznacznie właśnie to o czym napisałem na samej górze, że tęcza stała się symbolem LGTB dopiero później i tak naprawdę symbol ten wykreowali sami podpalacze :).

 19. Racjonalna Polska "Czytałem całość ale nigdzie nie znalazłem wzmianki na temat homoseksualistów czy LGTB" Kurde.. troll czy po prostu nie umie czytać? Wypowiedź od razu pod wskazanym akapitem. W ogóle w tym artykule właśnie autorka też się wypowiada i już wcześniej uchodził tenże łuk za symbol homo.

  Ale taki problem z tym racjonalizmem – jak już coś wymyślą, to nic nie wpłynie na zmianę zdania. Bo w końcu racjonalizm to skupienie się tylko i wyłącznie na myślach, odrzucając doświadczenie i weryfikację empiryczną. No a myślenie jest procesem twórczym, ale nie poznawczym, więc ciężko będzie, by admin stronki zrewidował stanowisko, bo nie chce poznawać, tak?

  Pozdrawiam i dobrej niedzieli życzę ;)

 20. Krzysztof Komoszyński No i co z tego, że ludzie hetero nie robią demonstracji? Jeden czuje się dumny z bycia homo, a inny z bycia kibicem jakiegoś klubu. Obaj mają prawo to manifestować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ