UDOSTĘPNIJ

 

„Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy” brzmi stare polskie przysłowie. Warszawska tęcza na pl. Zbawiciela jest jednak dla władz miasta nieodżałowana. Dziś znów przystąpiono do jej odbudowy, choć od razu pojawiły się protesty. Właściwie pojawiły się one jeszcze przed rozpoczęciem prac. Już wczoraj na oficjalnym Fan Page?u Ruchu Narodowego pojawił się wpis:

post2

Jak zapowiedzieli, tak też zrobili. O godz. 12.00 rozpoczęła się manifestacja, mająca uniemożliwić instalację konstrukcji, na której czele stanęli przywódcy Ruchu Narodowego. Oni sami jak i reszta manifestantów zostali wkrótce zatrzymani przez policję, aby robotnicy mogli ?dokończyć dzieła?. Dość kosztownego, bo każdorazowa renowacja tęczy kosztuje warszawski ratusz ok. 70 tys. złotych. Jak zapewnia autorka instalacji, ostatni raz, bo tęcza ma zniknąć w przyszłym roku. Musiałaby jednak przetrwać do tego czasu, co nie jest oczywiste. Narodowcy sami zgłaszają chęć pomocy przy odbudowie tęczy, bo jak sami mówią, zależy im, by jak najszybciej była gotowa.. do spalenia.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKiedy wreszcie pokażemy Ukrainie środkowy palec?
Następny artykułPolacy o Lechu Kaczyńskim i przyczynach katastrofy
Karol Kyć

Student I roku politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, konserwatywny liberał, zaangażowany w prace młodzieżówki Polski Razem Jarosława Gowina. Zainteresowania: publicystyka, sport, muzyka, polityka, kultura hip-hop.

Zobacz również