UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com/wikipedia.org/Kremlin.ru

W sieci opublikowano fotografię konstrukcji o niespotykanych kształtach. Zaraz po umieszczeniu ich w sieci do Google zgłosili się chińscy wojskowi z prośbą o ich usunięcie.

Ciężko określić co przestawiają fotografie Google. Pokazane konstrukcje znajdują się obok pasa startowego lotniska na wyspie Taiping, położonej na Morzu Południowochińskim. Dowódcy apelują o usunięcie fotografii lub chociażby rozmycie ich. Jak twierdzą jest to kwestia bezpieczeństwa narodowego, w związku z czym sprawa nie może być bagatelizowana.

Google zapowiedziało przyjrzenie się prośbie, jednak firma podkreśliła, że w przeszłości podobne prośby nie były spełniane, w związku z czym nie może obiecać usunięcia fotografii.

Jeden z brytyjskich dzienników zasugerował, że  uwiecznione konstrukcje mogą służyć do celów militarnych. Potwierdzają to również mieszkańcy leżących niedaleko Filipin, którzy twierdzą, iż Chińczycy od lat przygotowują się do inwazji na ich kraj.

wyspa

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOpublikował na Facebooku karykaturę Mahometa. Zamordowano go tuż przed rozprawą
Następny artykułNiezwykłe narodziny w polskim zoo. Na świat przyszły białe lwy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również