UDOSTĘPNIJ
Wikimedia Commons

Na polskim Twitterze trwa awantura wokół najnowszego wpisu Donalda Tuska. Teraz, wyraźnie wściekła premier, postanowiła się zemścić na byłym premierze i wymierzyć mu równie bolesny cios. Jej post zebrał już prawie 3 tysiące reakcji.

Dziś około południa media społecznościowe rozgrzał post przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie. – napisał były premier.

Na te słowa zareagowała premier Beata Szydło.

@donaldtusk jako @eucopresident nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd atakuje Polskę – zarzuciła Donaldowi Tuskowi.

Post wywołał olbrzymią dyskusję i szybką reakcję wielu polityków obozu rządzącego.

Tusk mowi o Kremlu? Czlowiek,ktory gadal o Putinie „nasz czlowiek w Moskwie”! Ten,ktory z pierwsza wizyta na Wschod pojechal do Rosji… – napisał Europoseł Ryszard Czarnecki.

To Platforma odpowiada za błędy w polityce wobec Ukrainy. Gdzie był Tusk, gdy w czasie Majdanu w 2014 r. szef MSZ Radosław Sikorski proponował ukraińskiej opozycji pakt z ówczesnym prorosyjskim prezydentem Janukowyczem? Gdzie był, gdy prezydent Białorusi Łukaszenka proponował Polsce przyłączenie się grupy krajów negocjujących w sprawie konfliktu na Ukrainie? Gdzie był, gdy jego następczyni Ewa Kopacz opowiadała, że nie interesuje ją Ukraina, bo jako kobieta zamyka drzwi i opiekuję się własnymi dziećmi? – pytał w rozmowie z Onet.pl szef MSZ Witold Waszczykowski.

Twitter
Twitter
Twitter

Źródło: Twitter

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również