UDOSTĘPNIJ

Rekonstrukcja rządu w końcu wchodzi w decydującą fazę. Od rana dziennikarze informują o tym, że dymisja Beaty Szydło jest już pewna. Dzisiejszy tweet Prezes Rady Ministrów ucina wszelkie spekulacje. Wiadomo również kto ma ją zastąpić.

Wczoraj wieczorem odbyła się narada Jarosława Kaczyńskiego z jego najbliższymi współpracownikami. Wszystkie przecieki medialne wskazują jedno: prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował nowego premiera.

Nie ma niespodzianki. Nowym szefem rządu ma być Mateusz Morawiecki. Zmiana warty na Alejach Ujazdowskich ma się odbyć w najbliższy piątek.

– Nieoficjalnie: Prezes Kaczyński mówił dziś posłom o scenariuszu zmiany premiera na Morawieckiego – napisał na Twitterze dziennikarz Michał Kolanko.

Internauci są zgodni, że dymisja Beaty Szydło została również potwierdzona przez samą zainteresowaną.

Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska.Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy – napisała na portalu społecznościowym szefowa rządu.

Telenowela „Rekonstrukcja”

Od października trwa polityczna opera mydlana w sprawie rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Pierwsze doniesienia medialne wskazywały jako jej następcę Jarosława Kaczyńskiego. Jak informowały media ta kandydatura była bardzo prawdopodobna – Jarosław Kaczyński miał podobno uważać własne premierostwo jako spełnienie woli tragicznie zmarłego brata.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński w fatalnym stanie! Nie posłuchał lekarzy

Projektowi Premier Kaczyński przeszkodziły jednak kłopoty zdrowotne Jarosława Kaczyńskiego. Dokuczające mu zwyrodnienie stawu kolanowego oraz inne, bliżej nieokreślone dolegliwości byłyby bardzo ciężkie do pogodzenia z wymagającą fizycznie rolą Prezesa Rady Ministrów.

rekonstrukcja
Twitter

Źródło: Twitter

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również