UDOSTĘPNIJ

Administracja jednej ze szwedzkich szkół wydała przepisy zabraniające jakichkolwiek odniesień do szwedzkiej flagi. Dyrektor szkoły uważa, że w ten sposób uniknie się aktów nienawiści ze strony dzieci imigrantów.

Zakaz obejmuje wszelkie odniesienia do szwedzkiej flagi, narodowe barwy nie mogą pojawiać się na przyborach szkolnych, zabawkach, ubraniach, nie można także malować twarzy w kolory narodowe. Jedynym wyjątkiem są obchody święta flagi oraz uczniowskie wymiany międzynarodowe.

– Uczniowie pochodzący z innych krajów mogą poczuć się urażeni, jeśli zobaczą szwedzkie flagi – mówi Hans Akerman, dyrektor szkoły i tłumaczy, że zakaz jest jedynie środkiem zapobiegawczym.

Pomysł szkoły podstawowej w Söndrumsskolan w południowej Szwecji skrytykowały już lokalne władze a komentatorzy uważają go za kolejny przejaw przesadnej poprawności politycznej.

źródło: tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW Szwecji zapłonął trzeci meczet. To już wojna?
Następny artykułPracodawcy z Lewiatanu proponują większe wynagrodzenia dla urzędników
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również